Wielkie emocje na inaugurację. Wymęczona wygrana Piotrcovii z Ruchem

Od niezwykle zaciętego spotkania z Ruchem Chorzów rozpoczęły nowy sezon piłkarki ręczne Piotrcovii. Pojedynek w hali Relax zakończył się minimalną wygraną piotrkowianek, które pokonały rywalki 26:25.
Obie drużyny w poprzednim sezonie stoczyły ze sobą walkę o piąte miejsce w lidze. Wtedy górą były chorzowianki, teraz - role się odwróciły, choć łatwo o to nie było. Spotkanie w hali Relax było bowiem bardzo zacięte, a jego losy ważyły się do ostatniej minuty. Co prawda po 45. min Piotrcovia prowadziła trzema bramkami (22:19), ale już 12 minut później na tablicy wyników było 25:25.

Decydujące o wygranej gospodyń trafienie chwilę później zanotowała Katarzyna Mijas, która w całym meczu zdobyła aż siedem bramek. Warto również odnotować premierowe gole sprowadzonych przed sezonem do mającej medalowe aspiracje Piotrcovii Olgi Kuzniecowej i Jewgieni Knoroz (obie zdobyły trzy bramki).

W drugiej kolejce ekstraklasy rywalem Piotrcovii będzie Start Elbląg.

Piotrcovia - Ruch 26:25 (14:14)

Bramki dla Piotrcovii: Mijas 7, Szafnicka 5, Wypych, Kopertowska, Kuzniecowa, Knoroz po 3, Rol, Mielczewska po 1.