PlusLiga. PGE Skra już wygrywa, choć jest osłabiona

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zaczęli przedsezonowe sparingi od pokonania Tytana AZS-u Częstochowa
Mistrzowie Polski pojechali wczoraj do Kluczborka na zaproszenie władz miasta, a także Józefa Goleni, biznesmena i wielkiego kibica siatkówki. Postanowił on uhonorować wicemistrzów świata z 2006 roku (Michała Bąkiewicza, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Daniela Plińskiego), a nagrodą jest... dożywotni karnet do należącej do niego restauracji. Oprócz tego siatkarze wsparli szczytny cel, jakim jest budowa Hospicjum Stacjonarnego Ziemi Kluczborskiej im. Świętego Ojca Pio.

Oba zespoły nie mogły wystąpić w najsilniejszym składzie. W PGE Skrze brakowało czterech reprezentantów Polski, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy (Bartosza Kurka, Marcina Możdżonka, Pawła Zatorskiego i Karola Kłosa), i dwóch obcokrajowców - Wytze Kooistry i Aleksandara Atanasijevicia. Do Kluczborka pojechał Michał Bąkiewicz, ale z powodu kontuzji nie mógł zagrać. Były reprezentant Polski ma problemy z plecami. Z tego powodu nie ćwiczył już na zgrupowaniu reprezentacji po finale Ligi Światowej. - Po badaniach okazało się, że to stan zapalny - opowiada Bąkiewicz. - Dlatego przez kilka dni nie mogę zupełnie trenować.

Po raz pierwszy zagrał w PGE Skrze Konstantin Cupković, Serb pozyskany latem, a po kilku latach przerwy Robert Milczarek. Ten drugi ma wrócić na pozycję przyjmującego, ale do powrotu z mistrzostw Europy Zatorskiego musi go zastępować w roli libero. W Kluczborku na tej pozycji wystąpili także Winiarski i Cupković.

Od dziś do soboty PGE Skra będzie trenować razem z Resovią, która przyjechała na trzy dni do Bełchatowa. Obie drużyny rozegrają dwa sparingi - w piątek i sobotę.

PGE Skra rozpoczęła sprzedaż karnetów na mecze ligowe i pucharowe rozgrywane w hali Energia. Kosztują od 300 do 400 zł, a do każdego dołączana jest koszulka. Można je kupować w siedzibie klubu lub zamawiać za pośrednictwem strony internetowej www.skra.pl.

PGE Skra - Tytan AZS 3:1 (-20, 19, 28, 17)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Pliński, Wlazły, Cupković, Maćkowiak, Milczarek (libero) oraz Cedzyński, Wdowiak, Woicki