Dwie siatkarki Organiki Budowlani w kadrze na mistrzostwa Europy!

Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska znalazły się w składzie reprezentacji na turniej w Serbii i Włoszech. Mistrzostwa rozpoczną się 23 września, a finał zaplanowany jest na 2 października.
W sobotę zakończyło się zgrupowanie Polek w Szczyrku. Po ostatnim treningu trener Alojzy Świderek ogłosił kadrę na mistrzostwa. Znalazło się w niej 14 zawodniczek. Oprócz Kosek i Kwiatkowskiej znalazły się w niej: rozgrywające Milena Radecka (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) i Joanna Wołosz (Aluprof Bielsko-Biała), środkowe Agnieszka Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Fakro), Berenika Okuniewska (Scavolini Pesaro), Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia Wrocław) i Anna Podolec (Dinamo Bukareszt), atakujące - Katarzyna Konieczna (Atom Trefl Sopot) i Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande Kanton), przyjmujące Klaudia Kaczorowska (Aluprof Bielsko-Biała) i Katarzyna Jaszewska (Impel Gwardia Wrocław) oraz libero Paulina Maj (Atom Trefl Sopot) i Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

Powołania Kosek można się było spodziewać, natomiast to dla Kwiatkowskiej jest sporą niespodzianką, bo nie spodziewano się raczej, że trener Świderek zabierze na turniej trzy atakujące. Siatkarka Organiki bardzo dobrze prezentowała się w sparingach reprezentacji.

Po zgrupowaniu w Szczyrku kadrowiczki dostały dwa dni wolnego. W poniedziałek wieczorem mają stawić się w Warszawie, skąd trzy dni później odlecą do Serbii. Przed dwoma laty w Łodzi nasze siatkarki wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz - w grupie C w Zrenjaninie - zagrają z Rumunią, Czechami i Izraelem.