Sport.pl

Małżeński zbieg okoliczności - jednego dnia ślub weźmie... trzech mistrzów Polski

Trzech byłych i obecnych rugbistów Budowlanych - Maciej Maciejewski, Dominik Fortuna i Tomasz Stępień - wezmą w ten weekend ślub.
Stępień to najskuteczniejszy zawodnik Blach Pruszyński Budowlanych w poprzednim sezonie, a także jedna z największych gwiazd drużyny. Kopacz łodzian w sobotę powie "tak" w Chodeczy, czyli rodzinnej miejscowości swojej partnerki - Olgi. Na weselu pary pojawi się m.in. trzech zawodników Budowlanych - Michał Mirosz, Tomasz Grodecki i Paweł Grabski.

Tego samego dnia w Łodzi Dominik Fortuna poślubi Iwonę, a Maciej Maciejewski - Anetę.

Pierwszy z rugbistów przez ostatnie lata był czołowym młynarzem aktualnych Budowlanych, z którymi sięgnął m.in. po podwójną koronę. Pod koniec ubiegłego sezonu Fortuna leczył kontuzję i do gry miał powrócić na początku obecnych rozgrywek. Doznał jednak kolejnego poważnego urazu, który wykluczył go z gry przynajmniej na kilka miesięcy.

Z kolei Maciejewski, który wystąpił w niemal wszystkich finałach mistrzostw Polski, ponad rok temu zakończył karierę.

Po 3. kolejkach ekstraligi Budowlani zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce rozegrają mecz na szczycie, a ich rywalem będzie wicelider, czyli Lechia Gdańsk. Spotkanie to zostanie rozegrane 1 października na stadionie przy ul. Górniczej.

Więcej o: