Siatkarki Budowlanych mia造 meczbola, lecz doby造 tylko punkt

Dla 堯dzkich siatkarek mecze powinny rozpoczyna si przy wyniku 0:2. Drugi raz z rz璠u uda這 im si odrobi strat dw鏂h set闚, ale tym razem nie zdoby造 dw鏂h punkt闚. Cho by造 bardzo bliskie
Po pi璚iomiesi璚znej przerwie PlusLiga Kobiet w ko鎍u wr鏂i豉 do hali sportowej przy ul. Skorupki. W 鈔od po raz pierwszy 堯dzcy kibice mogli wi璚 zobaczy odmienion dru篡n Budowlanych. Zesp馧 prowadzony przez W這cha Mauro Masacciego mia pokaza, 瞠 ostatnie zwyci瘰two z PTPS-em (3:2) nie przypadkowe, a g豉dka pora磬a z Gwardi Wroc豉w tylko falstartem.

Na przeszkodzie w odniesieniu pierwszego zwyci瘰twa przed w豉sn publiczno軼i stan窸a dru篡na z Bydgoszczy, kt鏎y dotychczas uchodzi豉 za wygodnego rywala dla 這dzianek. W zespole Pa豉cu wyst徙i豉 Julia Szeluchina, by豉 zawodniczka Budowlanych. Ukrainka z polskim paszportem znowu gra豉 si na r闚nym i wysokim poziomie. W pierwszej partii trzykrotnie zatrzyma豉 blokiem ataki Budowlanych.

Inna sprawa, 瞠 od pocz徠ku 這dzianki wygl康a造 na spi皻e i nie zmusza造 rywalki do pope軟iania b喚d闚. W dru篡nie gospody znowu bardzo przeci皻nie spisywa豉 si rozgrywaj帷a Ana Grbac.

Pierwszy set by zaci皻y, ale sta na bardzo niskim poziomie. Jego ko鎍闚ka nale瘸豉 jednak do dru篡ny prowadzonej przez Rafa豉 G御iora, a ca陰 parti skutecznym atakiem zako鎍zy豉 Patrycja Polak.

Druga ods這na spotkania by豉 podobna, ale to zawodniczki z Bydgoszczy kontrolowa造 wydarzenia na boisku. Szybko odskoczy造 od 這dzianek (13:9), by za chwil..., jak to cz瘰to bywa w kobiecej siatk闚ce, przegrywa 13:14. Efektownym atakiem, kt鏎y wyprowadzi 這dzianki na prowadzenie popisa豉 si Karolina Kosek. Ale zaledwie kilka ciekawych akcji okaza這 si za ma這, 瞠by powalczy o wygranie tej partii. Gospodynie prowadzone przez Masacciego tak naprawd nie robi造 瘸dnej krzywdy zagrywk.

υdzianki przegrywa造 wi璚 ju 0:2, co staje si ju tradycj w tym sezonie. Ale znakiem rozpoznawczym Budowlanych staje si zapewnianie kibicom emocji i wychodzenie z wielkich opresji. Tak by這 w sobot w Pile i wczoraj. W trzeciej partii 這dzianki wzi窸y si do pracy. Przede wszystkim zacz窸y lepiej serwowa i blokowa. Efektem by豉 szybko uzyskana wysoka przewaga. Ambitne zawodniczki z Bydgoszczy co jaki czas zbli瘸造 si gospody i by造 nawet blisko wyr闚nania. Zdo豉造 obroni dwie pi趾i setowe, ale trzeciej po uderzeniu Kosek nie da造 ju rady.

Kolejna partia w wykonaniu 這dzianek, to niemal kopia czwartego seta rozgrywanego w Pile. Rozp璠zone Budowlane nie da造 瘸dnych szans rywalkom. Znakomit zmian da豉 Anita Kwiatkowska, a na 鈔odku nie do zatrzymania by豉 Katarzyna Mr霩.

Tie-breaka rewelacyjnie zacz窸y gospodynie. Najpierw od dw鏂h mocnych uderze zacz窸a punktowa Belgijka Helene Rousseaux. Znakomicie zagrywa豉 Marta W鎩cik, kt鏎a popisa豉 si 鈍ietnym asem, dzi瘯i czemu by這 ju 5:0. Ale myli si ten, kto pomy郵a, 瞠 to ju koniec emocji. Kobieta przecie zmienn jest...

Pa豉c postawi wszystko na jedn kart i odrobi straty. Druga cz窷 pi徠ego seta, to ju walka punkt za punkt. Dzi瘯i blokowi Katarzyny Mr霩, by貫j zawodniczki dru篡ny klubu z Bydgoszczy, 堯dzki zesp馧 prowadzi 12:10. Rywalki jednak b造skawicznie wyr闚na造 i obroni造 pi趾 meczow. Niestety, po autowym ataku Katarzyny Brydy stan窸y przed szans na zdobycie dw鏂h punkt闚. I jej nie zmarnowa造, bo spotkanie pot篹nym zbiciem zako鎍zy豉 Adluz Martinez.

Organika - Pa豉c 2:3

Sety: 21:25, 19:25, 25:23, 25:14, 14:16

Organika: Grbac, Rousseaux, De Paula, Mirek, Kosek, Golec, Ciesielska (libero) oraz W鎩cik, Mr霩, Bryda, Kwiatkowska

PTPS: Mazurek, Martinez, Szeluchina, Czy積ielewska, Polak, Zemtsova, Kuehn-Jarek (libero) oraz Mucha, Krzywicka, Sosnowska