Sport.pl

Damien Perquis pozywa Jana Tomaszewskiego do sądu za "futbolowego śmiecia"

Obrońca reprezentacji Polski chce wytoczyć proces o zniesławienie posłowi Prawa i Sprawiedliwość. - Dla mnie nadal jest futbolowym śmieciem - powtarza Tomaszewski
Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl »

Podczas kampanii wyborczej, na wiecu PiS w Toruniu, Tomaszewski powiedział m.in., że brzydzi się Perquisem, "który gra w koszulce z orłem, koszulce, w której my, prawdziwi Polacy, zdobywaliśmy medale dla Polski". O nowym reprezentancie Polski, urodzonym w Troyes, powiedział też: "śmieć francuski, taki śmieć futbolowy, który u siebie się nie załapał"

- Damien był załamany słowami Tomaszewskiego - relacjonuje selekcjoner Franciszek Smuda. - Ludo Obraniak opisał mu jednak Tomaszewskiego i prosił, aby się nie poddawał. Jednak widziałem na ostatnim zgrupowaniu, że Damien jest przejęty i smutny, tym co usłyszał o sobie z ust Tomaszewskiego - dodaje trener.

Teraz Perquis zamierza podać Tomaszewkiego do sądu - informuje interia.pl. Piłkarz domaga się przeprosin i odszkodowania, które - jak informuje portal - przeznaczy na szczytny cel w Polsce.

Reprezentujący interesy mającego polskie korzenie piłkarza mecenas Marcin Wojcieszak jest przekonany o winie bramkarza reprezentacji: - Tomaszewski ewidentnie naruszył dobra osobiste Perquisa - powiedział adwokat.

Co na to Tomaszewski? - Perquis ma prawo pozwać mnie do sądu, bo ma polskie obywatelstwo. Nie obawiam się jednak konfrontacji z Francuzem. Dla mnie nadal jest futbolowym śmieciem. I nie mówię tego jako poseł, ale jako były reprezentant Polski i członek Klubu Wybitnego Reprezentanta - mówi. - Czekam na jego ruch i spotkanie w sądzie.

"Człowiek, który zatrzymał Anglię" wszedł do Sejmu z Łodzi. Z listy PiS wyprzedzili go tylko Witold Waszczykowski i Dariusz Barski.

Zbigniew Boniek o pośle Tomaszewskim: - Rządzić nie umie, ale...


Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: