Wielka runda Budowlanych zakończona siódmym z rzędu zwycięstwem. Na zakończenie rozbita Posnania

Siedem meczów i siedem wygranych - z takim bilansem zakończyli rundę jesienną rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych. Ostatnią drużyną, która przekonała się o ich sile jest Posnania.
Wojna kibiców Widzewa z władzami klubu! Wyszli ze stadionu!

Pierwsze punkty w Poznaniu zdobył Davit Gughswili, który w 13. min wykończył akcję młyna Budowlanych. Gdy minutę później kolejne przyłożenie zdobył Tomasz Stępień wiadomo był, że goście zakończą mecz z siódmą z rzędu wygraną. Dające bonusowe punkty przyłożenie łodzianie zdobyli już w pierwszej połowie, a jego autorem był Łukasz Żórawski. W spotkaniu nie brakowało ostrych starć, przez co kontuzji nabawili się Teimuraz Sokhadze, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak i Paweł Grabski.

- W Poznaniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w ostatnim meczu z Orkanem. Przeciwnik był trudniejszy i grał twardo, może właśnie dlatego i my zagraliśmy lepiej - ocenia mecz Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

Łodzianie zakończyli rundę jesienną jako jedyna drużyna bez porażki. Drugą w tabeli Arkę Gdynia wyprzedzają o pięć punktów. W najbliższy weekend rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku, gdy na boisku w Krakowie zmierzą się z Juvenią.

Posnania - Budowlani 6:46 (6:24)

Punkty dla Budowlanych: Żórawski 12, Gabunia, Gugushvili po 10, Stępień 5, Sokhadze 4, Łuczak 2.

Budowlani: Pepliński, Królikowski, Grabski (68. Ignaczak), Grabowski (55. M. Fortuna), Gabunia, Szyburski, Mirosz (47. Skwarciak), Gugushvili, Żórawski, Sokhadze (25. Czarniak), Kaniowski (75. Sobczak), Dułka (58. Rydzyński), Łuczak (47. Matyjak), Kozakiewicz, Stępień.