Puchar Polski na zakończenie roku, czyli Budowlani grają z Pogonią

Ostatni mecz w tym roku rozegrają rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych. - Zobaczymy, czy naprawdę mamy taką szeroką i wyrównaną kadrę - zapowiada przed pucharowym spotkaniem z Pogonią Siedlce trener Mirosław Żórawski.
W tym sezonie Budowlani osiem razy wygrali w lidze i raz w Pucharze Polski. Dziś, w kolejnej rundzie pucharu, zagrają z Pogonią. Pokonanie pierwszoligowca dla będących w rewelacyjnej formie łodzian będzie raczej formalnością, dlatego Żórawski może pozwolić sobie na zmiany. - Bo pięciu naszych zawodników zostało powołanych do trzech reprezentacji Polski [Gabunia, Stępień, Żórawski, Pepliński i Łuczak - przyp. red.], co spowodowało, że na mecz do Siedlec pojedziemy bardzo eksperymentalnym składem. Zwłaszcza że dość długa jest również lista kontuzjowanych, na której znajdują się m.in.: Sokhadze, Dułka, Karpiński, Szczukocki czy Skwarciak - tłumaczy szkoleniowiec.

W kadrze znajdzie się więc wielu rezerwowych, a w szerokiej kadrze na mecz - kilku utalentowanych juniorów. - Przez cały sezon mogłem być bardzo zadowolony, bo miałem do dyspozycji szeroką i wyrównaną kadrę. Spotkanie z Pogonią pokaże, czy tak rzeczywiście jest - dodaje Żórawski.

Pucharowy mecz w Siedlcach rozpocznie się o godz. 13.