PlusLiga Kobiet. Budowlani biorą przykład z koszykarzy ŁKS i chcą pochwalić się wysoką frekwencją!

W przyszłym tygodniu siatkarki Budowlanych zmierzą się u siebie w hitowym pojedynku z Atomem Treflem Sopot. - Kibice zobaczą siatkówkę na najwyższym poziomie - zachęca Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.
POLECAMY! Reprezentacja gwiazdy Budowlanych przegrała turniej o igrzyska!

Poprawienie rekordu PlusLigi Kobiet, który i tak należy do łódzkiego klubu (17 tys. kibiców na dwóch meczach o brązowy medal z MKS Dąbrową Górniczą w Atlas Arenie w 2010 r.) jest niemożliwe. Powód? Na mecze siatkarek Budowlanych w hali sportowej przy ul. Skorupki może przyjść nieco ponad 3 tys. fanów.

Od kiedy łódzkie zawodniczki wyprowadziły się z maleńkiej hali Parkowej do Pałacu Sportu, tylko raz w nim zabrakło biletów przed meczem Budowlanych. Było to w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu, kiedy do Łodzi przyjechała naszpikowana gwiazdami drużyna z Sopotu. Łodzianki przegrały co prawda 2:3, ale atmosfera na trybunach i doping był fantastyczny.

Teraz szefowie Budowlanych marzą o powtórzeniu świetnego wyniku. Mecz z Atomem Trefl zostanie rozegrany 23 sierpnia o godz. 18. - Zmierzymy się z absolutnym potentatem PlusLigi - podkreśla Chudzik. - Łódzcy fani siatkówki mogą już zacierać ręce, bo będą mogli zobaczyć na żywo jedne z najlepszych siatkarek Europy i świata.

W Atomie Trefl występują gwiazdy z najwyższej półki. To m.in. Amerykanki: Alisha Glass, Megan Hodge oraz Niemki: Corina Ssuchke i Małgorzata Kożuch. Ta ostatnia ma także polskiej obywatelstwo. W ubiegłym roku Hodge (wcześniej Carnaghi Villa Cortese) i Ssuchke (wcześniej Modranska Prostejov) występowały już przeciwko Budowlanym w Lidze Mistrzyń.

Działacze łódzkiego klubu lada dzień zamierzają ruszyć z akcją reklamową tego hitowego spotkania. Jedną z jej form będzie utworzenie specjalnego profilu na Facebooku, na którym kibice będą zachęcani do przyjścia do hali. Bilety na to spotkanie można kupować od dawna. Ich ceny to: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Przed pojedynkiem z Atomem, łodzianki czeka równie ciężkie zadanie. 19 listopada (w sobotę o godz. 14.30, transmisja w Polsacie Sport) łodzianki zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski Muszynianką. Jeśli siatkarki prowadzone przez Mauro Masacciego sprawią niespodziankę i pokonają faworytki, to mogą awansować nawet na drugie miejsce w PlusLidze Kobiet.

9.128 kibiców w Atlas Arenie! Zobacz zdjęcia z próby bicia rekordu frekwencji