Koniec rundy jesiennej w Młodej Ekstraklasie. Widzew na 6. miejscu, ŁKS zamyka tabelę

Piłkarze młodzieżowych drużyn klubów ekstraklasy zakończyli tegoroczne rozgrywki. Widzew ma za sobą udaną rundę, ŁKS fatalną
POLECAMY! Andrzej Grajewski: "Szefowie ŁKS wiedzę o piłce nożnej czerpali chyba z komiksów"

Drużyna z al. Piłsudskiego zaczęła sezon znakomicie - nie doznała porażki w 12. pierwszych meczach. Przegrała dopiero pod koniec października z Legią Warszawa. Zespół ze stolicy, wicemistrz poprzednich rozgrywek, przezimuje na pozycji lidera Młodej Ekstraklasy.

Młodych widzewiaków prowadzi Andrzej Kretek. Były trener pierwszej drużyny mówił w trakcie sezonu, że wyniki nie są najważniejsze.

- Nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, chociaż oczywiście przyjemniej jest wygrywać. Poza tym, gdy się zwycięża, to wtedy lepiej pracuje się z drużyną - mówił lodz.sport.pl 48-letni szkoleniowiec. - Najważniejsze jest to, ilu piłkarzy w przyszłości trafi do pierwszej drużyny, do ekstraklasy. Jeśli po tym sezonie będziemy mieć jednego takiego gracza, to będzie nieźle, jak dwóch, to będzie bardzo dobrze, a jeśli trzech, to uznam, że wygraliśmy ligę.

I wygląda na to, że tak się stanie, bo już jesienią trener pierwszej drużyny Radosław Mroczkowski chętnie sięgał po piłkarzy z Młodej Ekstraklasy. Dla przykładu, w ostatnim meczu z Koroną Kielce w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował Rafał Serwaciński, który w tym sezonie zagrał w ośmiu meczach młodzieżowej ligi. Teraz na debiut czeka m.in.16-letni Mariusz Stępiński, który od niedawna regularnie powoływany jest do kadry na mecze T-Mobile Ekstraklasy.

W 17 meczach tego sezonu młody Widzew zdobył 30 punktów - osiem razy wygrał, sześć razy zremisował i trzy razy przegrał. Tegoroczne gry zakończył na 6. miejscu. Najlepszym strzelcem drużyny jest Sebastian Ceglarz, który zdobył 6 goli. Cztery bramki strzelił Łukasz Grzeszczyk, a trzy Emil Wrażeń, który jesienią też zadebiutował w ekstraklasie.

Zdecydowanie gorzej radzi (a raczej nie radzi) sobie ŁKS. Młoda drużyna z al. Unii zamyka ligową tabelę. Na początku sezonu zespół prowadził duet trenerów: Marcin Pyrdoł - Jarosław Dziedzic. Po pięciu spotkaniach ten drugi zajął się skautingiem w klubie.

Ełkaesiacy zdołali wygrać tylko dwa ligowe mecze i pięć zremisowali. Aż 10 razy schodzili z boiska pokonani. Po dwa gole dla drużyny z al. Unii zdobyli: Przemysław Kita, Tomasz Nowak, Oskar Osowski i Kamil Paluch.

Po 17. meczach zdecydowanym liderem Młodej Ekstraklasy jest Legia, która uzbierała 37 punktów. Górnik Zabrze, Korona Kielce, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin tracą do niej sześć punktów. Następny w tabeli jest Widzew.

Piłkarze ME wznowią rozgrywki na początku marca.

<b><div style="font-size: 14px;">Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na <a href="<http://www.facebook.com/pages/%C5%81%C3%B3d%C5%BA-Sportpl/200768423330804>"> Facebooku Łódź - Sport.pl&nbsp&raquo</a></div></b>