Trener wicemistrzów Polski: To była runda marzeń

PRZEGLĄD PRASY. - Cieszy mnie, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasz stadion i nie kryje satysfakcji oglądając nasze zwycięstwa - przyznaje zadowolony Mirosław Żorawski, trener niepokonanych jesienią rugbistów Blach Pruszyński Budowlanych.
POLECAMY! Na Komisji Sportu jak u Barei! Obrady przerwał... hejnalista [WIDEO]

W rundzie jesiennej rugbiści z ul. Górniczej wygrali wszystkie dziesięć spotkań - osiem w lidze i dwa w Pucharze Polski. Dzięki tak dobrym wynikom łodzianie są zdecydowanym liderem ekstraligi, w której drugą w tabeli Arkę Gdynia wyprzedzają aż o pięć punktów.

- Spodziewałem się dobrego sezonu, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że wykonamy ponad 100 procent normy. Wygraliśmy bowiem wszystkie spotkania w rundzie i na dodatek zaległy finał Pucharu Polski. Naprawdę, to była runda marzeń - nie ukrywa zadowolenia Żórawski w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym".

Szkoleniowiec Budowlanych przyznaje, że decydujący wpływ na postawę zespołu miała stabilizacja sportowa i organizacyjna spółki. - Warto zauważyć, że tylko pięciu zawodników zagrało tylko w jednym meczu. Pozostali tworzyli trzon wyjątkowo mocnej kadry - podkreśla Żórawski, który dodaje, że oprócz zwycięstw największą radość sprawia mu coraz większa frekwencja na stadionie przy ul. Górniczej. - Cieszy mnie, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasz stadion i nie kryje satysfakcji oglądając nasze zwycięstwa.

Zdaniem trenera runda wiosenna będzie o wiele trudniejsza, gdyż najgroźniejsi rywale na pewno się wzmocnią. - Czekają nas ciekawsze i trudniejsze mecze, budowanie formy na dwa szczyty - początek rundy [pierwszym rywalem Budowlanych będzie Arka - przyp. red.] i fazę play-off. Czeka nas zatem ogrom pracy w okresie przygotowawczym - kończy Żórawski.

Łódzkie kluby chcą ratować sport w TVP 3. Dlaczego?