Mniej pieniędzy na promocję przez sport? W projekcie budżetu tak, w rzeczywistości...

5 mln zł zapisały władze Łodzi w projekcie przyszłorocznego budżetu na promocję miasta przez sport. Zapowiadają jednak, że kwota ta zostanie zwiększona do tegorocznej.
<b><a class=c1n href="<http://www.facebook.com/pages/%C5%81%C3%B3d%C5%BA-Sportpl/200768423330804>"> Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Widzewie i ŁKS-ie tylko na Facebooku Łódź - Sport.pl&nbsp&raquo</a></b>

W poprzednim tygodniu prezydent Hanna Zdanowska zadeklarowała na wspólnej konferencji z przedstawicielami klubów, że w nadchodzącym roku kwota na promocję Łodzi przez sport zostanie utrzymana. Tymczasem w projekcie budżetu na rok 2012 zapisano na ten cel 5 mln zł, czyli o 700 tys. zł mniej niż w tym roku.

Czy to oznacza, że kluby mogą się zacząć martwić? Nie. - Jesteśmy na etapie przygotowywania projektu budżetu. Zmiany jeszcze się pojawią podczas prac nad nim - to normalne. Pani prezydent zapewniła kluby, że pieniądze będą co najmniej na tym samym poziomie co w tym roku, czyli 5,7 mln zł - informuje Marcin Masłowski z Urzędu Miasta Łodzi. Zmiana nakładów na promocję przez sport zostanie wprowadzona w formie autopoprawki podczas grudniowej sesji budżetowej. Wcześniej będzie ona musiała przejść jeszcze przez kolejne komisje, w tym m.in. sportu.

Utrzymanie wydatków na ubiegłorocznym poziomie to dobra wiadomość dla łódzkich klubów, dla których pieniądze z promocji są często jednym z najważniejszych - o ile nie najważniejszym - źródłem utrzymania. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na tegoroczne wydatki. Podsumowując sumy z obu tegorocznych części (po raz pierwszy pieniądze z tytułu promocji podzielono na dwa półrocza), kluby otrzymają łącznie następujące kwoty: RTS Widzew 1,3 mln zł, ŁKS SA 1,12 mln zł, Organika Budowlani 860 tys. zł, Orzeł 600 tys. zł, ŁKS Koszykówka Męska 411 tys. zł, Budowlani SA, ŁKS Basket Women, MUKS Widzew po 400 tys. zł i RKS 200 tys. zł.

Można się spodziewać, że podobnie będzie wyglądał także podział pieniędzy w przyszłym roku.

Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najbardziej brutalne walki MMA w historii [WIDEO]