KSW. Pomylił kartkę z nazwiskiem Pudzianowskiego. Winnym skandalu jest sędzia

Wciąż trwają dyskusje na temat kontrowersyjnego werdyktu i skandalu, jakim zakończyła się walka Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem Thompsonem w łódzkiej Atlas Arenie.
POLECAMY! "To jakieś pier... KSW! To jakiś żart? Skandal po walce Pudzianowskiego z Thompsonem!

W poniedziałek szefowie KSW zorganizowali konferencję prasową, w której ogłosili, że po dwóch rundach pojedynku Polaka z Anglikiem był remis i w efekcie powinna zostać zarządzona dogrywka. Zwycięstwo Pudzianowskiego stwierdzono na podstawie fatalnej pomyłki jednego z sędziów. Przedstawiamy treść oświadczenia organizatorów KSW, w którym tłumaczą się ze skandalu.

"Podczas 17 edycji gali KSW doszło do błędów komunikacyjnych pomiędzy sędziami (..). Zasady walki Federacji KSW zakładają, że pojedynek remisowy po regulaminowym czasie wydłużony zostaje o kolejną, trzy minutową rundę dogrywkową. Chyba że walka została zakontraktowana na innym dystansie czasu lub stawką walki jest pas federacji. Walka Pudzianowski - Thompson po dwóch rundach oceniana była kolejno: sędzia Piotr Bagiński 20:19 dla Thompsona, Robert Łysiak 20:19 dla Pudzianowskiego, sędzia Leszek Pawlęga 19:19.

Wynik ten nakazywał sędziom zarządzić dogrywkę. Sędzia Bagiński podczas zliczania punktacji przekazał sędziemu ringowemu kartę niewłaściwego zawodnika, zmieniając tym samym wynik z remisu na zwycięstwo Polaka. Karty sędziowskie nakazywały dogrywkę, do której nie doszło, tak więc szósta walka na KSW 17 musi zostać uznana za nieodbytą. Decyzją właścicieli federacji oraz składu sędziowskiego, wynik walki zostanie usunięty z oficjalnych rekordów obydwu zawodników, a status walki utrzymany jako "No Contest". Federacja KSW pragnie przeprosić wszystkich fanów nie tylko KSW, ale również zawodników za nadszarpanie ich zaufania i pragnie poinformować, że nie pozostanie obojętna wobec tego błędu proceduralnego i jeszcze w tym tygodniu podejmie pracę nad usprawnieniami komunikacji ringowej pomiędzy sędziami".

Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najbardziej brutalne walki MMA w historii [WIDEO]