Sport.pl

Medalista mistrzostw świata: W grupie z Rosją, Chorwacją i Czechami. Byłoby nieźle, prawda?

Sylwester Bednarek, brązowy medalista mistrzostw świata w skoku wzwyż z Berlina w poniedziałek wyjeżdża na zgrupowanie do Portugalii.
POLECAMY! Dwukrotny medalista olimpijsk przed losowaniem: "Czekam na pojedynki z potęgami. Włochy i..."

Zawodnik RKS Łódź, który prawie przez dwa lata leczył skomplikowaną kontuzję kolana, jest w coraz lepszej formie. - Może nie trenuję jeszcze na pełnych obrotach, ale tak na 80 procent - tłumaczy 22-letni sportowiec.

W poniedziałek Bednarek razem ze swoim trenerem Lechem Krakowiakiem wyjeżdża na dwutygodniowe zgrupowanie do Portugalii. - Zamierzam solidnie przepracować ten okres. Czuję się coraz lepiej. Jeśli po tym obozie nic mnie nie będzie bolało, to będzie to oznaczało, że mogę ruszyć z przygotowaniami już na sto procent - opowiada łodzianin.

Głównym celem skoczka RKS jest oczywiście uzyskanie minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Londynie. Wszystko wskazuje na to, że zrezygnuje przyszłorocznych zawodów w hali. - Tak prawdopodobnie zrobię, choć nie wykluczam, że wystąpię w jednym z takich mityngów - mówi Bednarek. - Mimo wszystko chciałbym całe przygotowania podporządkować pod występ w Londynie. Marzę o tych igrzyskach.

Bednarek to także kibic piłki nożnej. Z powodu treningu, który rozpocznie w piątek w o godz. 17 nie obejrzy losowania grup mistrzostw Europy w Kijowie. - Jak wrócę do domu, to w internecie sprawdzę na kogo trafiliśmy. Obstawiam, że wylosujemy Rosję, Chorwację i Czechy. To chyba byliby całkiem nieźli rywale dla naszej reprezentacji, prawda? - kończy Bednarek.

Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najbardziej brutalne walki MMA w historii [WIDEO]


Więcej o: