Wielka impreza w Atlas Arenie! Mistrzostwa świata w enduro!

W sobotę w łódzkiej Atlas Arenie rozegrana zostanie jedna z rund mistrzostw świata w halowym enduro. Wśród czternastu najlepszych motocyklistów w tej kategorii będzie m.in. broniący tytułu Polak Tadeusz Błażusiak
POLECAMY! Widzew łatwo oddał punkty mistrzowi Polski

Motocyklista urodzony w Nowym Targu, a mieszkający w USA, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Najpierw był w czołówce światowej w motocyklowym trialu, a później zdobył m.in. mistrzostwo i puchar świata w enduro halowym oraz pięć razy z rzędu wygrał najtrudniejszy wyścig enduro w Europie - Erzberg rodeo. Choć odnosi sukcesy także w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie wystąpił przed polską publicznością. 10 grudnia (w sobotę) w Atlas Arenie po raz pierwszy będzie miała okazję obejrzeć na żywo wyścigi z udziałem polskiej gwiazdy.

- Nie mieszkam tutaj, choć jestem Polakiem i czuję się Polakiem. Ścigam się jednak za granicą. Mam 28 lat, jeżdżę na motorze od piątego roku życia. Wtedy rodzice kupili mi pierwszy motocykl. Gdy miałem 10 lat wygrywałem już mistrzostwa Polski z dwa razy starszymi zawodnikami. Teraz po raz pierwszy będę się ścigał w zawodach w Polsce. Będę miał okazję pokazać swój sport w Polsce, bo na świecie nie muszę go nikomu przedstawiać - opowiada Błażusiak.

Jego zdaniem zaplanowana na najbliższą sobotę impreza będzie wielkim wydarzeniem. - Na pewno będą to świetne zawody. Do mistrzostw kwalifikują się najlepsi zawodnicy z hali i otwartego terenu. Przyjedzie więc czołówka z każdej kategorii enduro. Atlas Arena jest dużą halą, dlatego daje ogromne możliwości stworzenia świetnego toru. Zapewniam, że emocji nie zabraknie - uważa motocyklista, który dwa tygodnie temu we włoskiej Genui wygrał pierwszą eliminację mistrzostw świata w halowym enduro. - To było niesamowite rozpoczęcie sezonu Mistrzostw Świata 2012. Zwycięstwo we wszystkich trzech finałach było najlepszym scenariuszem otworzenia sezonu - mówił Błażusiak. - Daje mi to ogromną motywację do kontynuowania ciężkiej pracy i powalczenia o kolejny dobry wynik podczas mojego domowego Grand Prix w Polsce.

Tadeusz Błażusiak wygrywa ErzgebergTego typu impreza w Atlas Arenie już gościła. Czerwcowe "no gravity extreme enduro" to przedsmak tego, co czeka kibiców w sobotę. Organizatorzy twierdzą, że dobre opinie pomogły w przyznaniu tak prestiżowych zawodów jak mistrzostwa świata.

Oprócz 2. rundy mistrzostwa świata, w Atlas Arenie odbędą się także pokazy freestylowe, w tym po raz pierwszy w Polsce parami.

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na internetowej stronie enduroarena.com, za pośrednictwem której można też kupować bilety (kosztują 90 i 50 zł).

Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najbardziej brutalne walki MMA w historii [WIDEO]