Łódź w 2012 roku bez Ligi Światowej, ale w zamian dostanie...

Dotychczas w Łodzi 12 razy polscy siatkarze rozgrywali mecze w Lidze Światowej. Na 13. występ trzeba będzie zapewne poczekać do 2013 roku
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Widzewie i ŁKS-ie tylko na Facebooku Łódź - Sport.pl >
Wszystkiemu winna jest zmiana systemu rozgrywek w roku olimpijskim. Większość zespołów w maju i czerwcu będzie walczyć o prawo gry w Londynie i trudno byłoby znaleźć wolne terminy na mecze Ligi Światowej. Wymyślono więc, żeby w każdy uczestnik rozgrywek był gospodarzem turnieju z udziałem wszystkich zespołów z jednej grupy. Polacy będą rywalizować z Brazylią, Kanadą i Finlandią. Wszystko wskazuje, że nasza impreza zostanie rozegrana w katowickim spodku.

Za to w Łodzi odbyłby się jedyny polski turniej Grand Prix siatkarek. Zaplanowany jest na drugi weekend czerwca, a oprócz naszej reprezentacji mają w nim wystąpić mistrzynie Europy Serbki (trzecie w tegorocznym Grand Prix), wicemistrzynie - Niemki, oraz Włoszki, triumfatorki Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że Atlas Arena jest szczęśliwa dla kobiecej reprezentacji Polski. Dwa lata temu w mistrzostwach Europy zajęła ona trzecie miejsce.

Rycerz Bodzio nie był pierwszy! Zobacz inne szalone maskotki sportowych drużyn [WIDEO]