Sport.pl

Pseudokibice z Łodzi zatrzymani po zadymie na Derbach Śląska. Dwóch z nich namierzono... w więzieniu

Policja zatrzymała kolejnych ośmiu pseudokibiców, którzy w 2009 r. wzięli udział w zadymie podczas meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze. Pięciu z nich to chuligani z Łodzi.
POLECAMY! Zdegradował Widzew za korupcję. Teraz... aresztowano go za korupcję

W lutym 2009 r. na Stadionie Śląskim rozegrano Derby Śląska. W czasie spotkania Ruchem Chorzów z Górnikiem Zabrze zaprzyjaźnieni z miejscową drużyną chuligani wtargnęli na bieżnię stadionu. Niszcząc i wyrywając metalowe elementy reklam, próbowali wywołać bójkę z kibicami z Zabrza.

Między innymi na podstawie zdjęć i filmów z monitoringu do tej pory zatrzymano już 41 osób biorących udział w tych zamieszkach. Osiem ostatnich zatrzymali niedawno współpracujący ze sobą śląscy i łódzcy policjanci.

Pięciu pseudokibiców to mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku od 20 do 35 lat. Dwaj kolejni ustaleni pseudokibice Widzewa Łódź zostali namierzeni... w zakładzie karnym w Łodzi, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa narkotykowe. Ósmego chuligana - sympatyka Ruchu Chorzów - zatrzymano w Jaworznie.

Kibol Widzewa w areszcie: Pieniądze z 1 proc. podatku na narkotyki

Prokurator Rejonowy w Chorzowie dwóch pseudokibiców objął dozorem policyjnym i zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie 200 złotych. Czterech pozostałych, którzy przyznali się do zarzucanych czynów, poddało się dobrowolnie karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Co ciekawe, w wielu przypadkach w ustaleniu tożsamości sprawców pomogli internauci, którzy rozpoznali zadymiarzy na zdjęciach umieszczonych na stronie internetowej śląskiej policji. Również z ostatniej ósemki zatrzymanych, zdjęcia trzech z nich znajdywały się na tej właśnie stronie.

Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Kibole Widzewa na gościnnych występach w Warszawie


Więcej o:
Komentarze (15)
Pseudokibice z Łodzi zatrzymani po zadymie na Derbach Śląska. Dwóch z nich namierzono... w więzieniu
Zaloguj się
 • Gość: ?

  Oceniono 2 razy 2

  @Gość: Antygazeta
  1). Na tym polega praca dziennikarza - na informowaniu o wydarzeniach. Negatywnych i poztywnych.
  2). Stary, kto Ci kaze czytac Gazete? Czytasz, pieklisz sie, denerwujesz sie, frustrujesz sie - jak setki innych przeciwnikow Wyborczej. Nie lepiej, dla wlasnego zdrowia psychicznego, przestac ja czytac? To jest rodzaj masochizmu - wchodzic, czytac, wkurzac sie, klocic sie i...po kilku dniach/godzinach/minutach wejsc znowu.

 • antygaleriany

  0

  @poziom1908

  Aha, i na poparcie swoich słów umieszczasz takie durne komentarze pod artykułem dotyczącym zaobrączkowania paru kibiców łódzkiego Widzewa? Brawo. I nic ci do tego kto mnie "spaprał", po prostu jeśli zachowujesz się jak pajac to bądź gotowy na to, że pajacem cię okrzykną. A My się swoim klubem interesujemy | w przeciwieństwie do was, wystarczy spojrzeć na frekwencję..

 • Gość: nergat

  0

  wieśdzew wszędzie robi wiochę bo to sami wieśniacy są

 • poziom1908

  0

  @antygaleriany - czy ja ci ubliżam? Pajac to cię spaprał synku...i nie szukam sensacji bo nie trzeba. Każdy wie, że widzew ma problemy finansowe, ale mnie bardziej zajmują te mojego klubu, byłem tylko ciekaw czy wy się w ogóle swoim klubem interesujecie, po tym co się dzieje na forum pod artykułami o ŁKSie.

 • bruno_ja

  0

  Tytuł powinien brzmieć: "Już po niespełna trzech latach zatrzymano...."

 • Gość: Antygazeta

  0

  Aleksandro.pl

  Widac poziom stalych popleczników Gazety nie spada ;-) , zamiast napisać coś od siebie na początku obraża się innych ;-) życze powodzenia .
  Na forum wchodzę aby wyrazic swoją opinię , czy na tym forum wciąż mamy komunę , że mi zabraniasz ;)

  czytam wiadomości sportowe wszędzie nie tylko tutaj a powyższa się do nich nie zalicza chyba że o innym sporcie piszemy <lol>

 • antygaleriany

  0

  @Gość: RTS żondzi!

  Typowy łksiak, nic dodać nic ująć. Kompleksy, głupota i jeszcze raz kompleksy :) No cóż, niektórzy ciężko znoszą okres chodzenia do przedszkola..

 • antygaleriany

  0

  @poziom1908

  A czy to, że zatrzymali paru Widzewiaków oznacza, że Widzew Łódź ma jakieś problemy? Zastanów się pajacu, bo pie****lisz kocopoły :) Na siłę szukasz sensacji w Widzewie żeby choć na chwilę odwrócić uwagę od swojego łksu, tak samo było z tym całym "żydostwem" i złą datą założenia. Pluli się, pluli a potem prawda wychodziła na jaw. Propaganda trwa w najlepsze, 100% łksy w łksie.

 • Gość: RTS żondzi!

  0

  Buuuuuu, znowu źle piszą o naszym Widzewie:( Co z tego, że zamroziliśmy pensję piłkażom, jesteśmy wini miastu ponad 600tyś zł itd! I tak jesteśmy wielcy! Ktoś wie, skond się wzieło powiedzenie; "Widzewski burek"(patrz video)? http://youtu.be/hycwy5ne9o4
  Dlaczego nazywają nas w tym filmie "prostakami"? Ja zkończyłem podstawówkę w podłódzkich Koluszkach i mam czeladnika piekarstfa! Nie jestem rzadnym prostakiem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX