Niespodziewany zwrot w sprawie Probierza: jednak zostaje w Arisie

Po kilkugodzinnych rozmowach z szefami klubu Michał Probierz zdecydował się jednak zostać w klubie z Salonik
W południe były trener Jagiellonii i ŁKS był zdecydowanyrozwiązać kontrakt z Arisem . Powodem była fatalna sytuacja finansowa klubu. Zaległości wobec piłkarzy były coraz większe, zaś pracownicy nie widzieli pensji ponad pół roku. - Nie mogę patrzeć tylko na siebie - tłumaczył.

Probierz obawiał się, że po otwarciu zimowego okna transferowego może stracić nawet dziesięciu zawodników. A wtedy trudno byłoby walczyć o utrzymanie w ekstraklasie. - Bo jak mówi Jacek Gmoch, w Grecji trenerzy nie dzieją się na tych z nazwiskiem i bez, ale na tych, którzy wygrywają i przegrywają - opowiadał niedawno. Dlatego poinformował władze Arisu, że razem z polskimi współpracownikami - Bartłomiejej Zalewskim i Grzegorzem Kurdzielem - chce rozwiązać umowę.

Byli i obecni reprezentanci do wzięcia już za pół roku. Za darmo

Po tej deklaracji polski szkoleniowiec pojechał na spotkanie z szefami Arisu. Probierz w rozmowie ze sport.pl nie chciał ujawnić szczegółów negocjacji. Przyznał jednak, że zmienił zdanie. - Prezes przedstawił mi plan naprawczy, który ma szanse powodzenia. Dlatego zdecydowałem się zostać - oświadczył. - Jutro znów poprowadzę trening, bo w styczniu czeka nas siedem meczów - dodał.

Kiedy Probierz na początku listopada obejmował Aris, zespół miał na koncie cztery punkty i był w strefie spadkowej. Teraz ma dziesięć punktów więcej i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W tym czasie drużyna pokonała m.in. Panathinaikos Ateny i awansowała do 1/8 pucharu Grecji.

Rok Skry Bełchatów, najlepszej siatkarskiej drużyny w Polsce. Siódmy tytuł i "złote" rozczarowanie