Co się stało z tą drużyną? Siatkarki Budowlanych rozgromione w Białymstoku!

Zawodniczki Budowlanych doznały klęski w Białymstoku, przegrywając z ostatnim w tabeli AZS 0:3.
POLECAMY! Zobacz zmysłową sesję siatkarek Budowlanych!

Łódzkim siatkarkom zawsze trudno grało się w Białymstoku, ale chyba nikt się nie spodziewał, że po ostatnim zwycięstwie ze Stalą Mielec, Budowlane zostaną rozgromione przez outsidera ligi.

Pierwszego seta, w którym łodzianki grały fatalnie, drużyna prowadzona przez Mauro Masacciego przegrała aż do 13! Po zimnym prysznicu, to gospodynie wciąż dalej dyktowały warunki gry. Znowu osiągnęły bardzo wysoką przewagę, której nie oddały do końca partii. Na drugiej przerwie technicznej Budowlane przegrywały aż sześcioma punktami. Zanosiło się na pogrom i tak też się stało. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką w łódzkim zespole była Helene Rousseaux, która znowu miała ponad 50 proc. skuteczność w ataku. Tym razem Belgijka w przeciwieństwie do poprzednich meczów nie miała odpowiedniego wsparcia od pozostałych zawodniczek. Zdecydowanie słabiej spisała się Joanna Mirek.

Nieco więcej walki Budowlane wykazały w trzecim secie, ale jego końcówka należała do AZS. Inna sprawa, że łodzianki bardzo słabo radziły sobie w bloku. W tym elemencie gry przegrały z gospodyniami aż 2:10!

Budowlani doznali ósmej porażki w tym sezonie i zajmują szóstą pozycję w tabeli. Za tydzień w sobotę łodzianki zmierzą się u siebie z mistrzem Polski Muszynianką.

AZS Białystok - Budowlani Łódź 3:0

Sety: 25:13, 25:16, 25:20

AZS: Muhlsteinova, Kovalenko 12, Jack 10, Sieradzan 19, Kruk 12, Łozowska 9, Durajczyk (libero)

Budowlani: Grbac , Rousseaux 15, Mróz, Mirek 2, Ikić 6, Golec 7, Ciesielska (libero) oraz Kwiatkowska 2, Mikołajewska, Bryda 2, De Paula 2

Grand Prix Kobiet w Atlas Arenie! Zobacz, jakie piękne siatkarki przyjadą do Łodzi [GALERIA]