Sport.pl

Mniej pieniędzy na promocję, czyli niedotrzymana obietnica prezydent Łodzi [KOMENTARZ]

- Pieniądze na promocję przez sport będą utrzymane - zapewniała wielokrotnie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Słowa jednak nie dotrzymała.
POLECAMY! Kluby zalegają miastu ponad 2 mln zł! Najwięksi dłużnicy - Widzew i ŁKS

W lipcu ubiegłego roku Hanna Zdanowska opowiadała na sesji o nowym stadionie Widzewa. Przekonywała radnych, że warto zwiększyć wydatki na tę inwestycję, bo bez tego może ona zakończyć się fiaskiem. Dodała, że ustaliła z szefami Widzewa, że miasto przeznaczy na stadion przy al. Piłsudskiego taką samą kwotę jak na stadion przy al. Unii. Ustaliła to w rozmowach.

Dlaczego przypominam o tym pół roku później? Bo o wspomnianej umowie prezydent Łodzi wypowiedziała dwa zdania, które zapamiętałem bardzo dobrze. - Uważam, że umowa na piśmie i rozmowy ustne są tak samo wiążące. Dla mnie słowo jest bardzo ważne - przekonywała.

Przypominałem sobie te słowa za każdym razem, gdy Hanna Zdanowska obiecywała, że pieniądze na promocję przez sport w 2012 r. zostaną utrzymane na takim samym poziomie. Byłem pewien, że obiecywane 5,7 mln zł to pewnik. Na wspólnej konferencji prasowej z klubami sportowymi prezydent Zdanowska po raz kolejny zapewniła, że dostaną tyle samo, co rok wcześniej. Informacja znalazła się nawet na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta. - Teraz już chyba nie ma odwrotu - myślałem sobie.

Sceptycyzm odżył w listopadzie. I to mocno uzasadniony. We wstępnym projekcie budżetu na promocję przez sport zapisano bowiem 5 mln zł. Spytałem, skąd różnice w deklaracjach pani prezydent i propozycji budżetu? Dlaczego kwota została zmniejszona o 700 tys. zł? Czy deklaracje pani prezydent można traktować jako gwarancję tego, że pieniądze będą jednak większe? "Będzie 5,7 mln zł w przyszłym roku" - brzmiała odpowiedź.

Antydziesiątka 2011, czyli kto zrobił najgorszą reklamę sportowi w Łódzkiem

- Skąd w takim razie 5 mln zł we wstępnym projekcie? I dlaczego od razu nie zapisano 5,7 mln zł? - dopytywałem.

"Jesteśmy na etapie przygotowywania projektu budżetu. Zmiany jeszcze się pojawią podczas prac nad nim - to normalne. Pani prezydent zapewniła kluby, że pieniądze będą co najmniej na tym samym poziomie, co w tym roku, czyli 5,7 mln zł" - zapewniano mnie ponownie w magistracie.

- OK, wierzę. W takim razie wszystko zostanie "naprawione" na sesji budżetowej - myślałem. Naiwnie, bo jak można się już domyślić, tak się nie stało. W 2012 r. kluby otrzymają z promocji 5 mln zł. Rozczarowany niespełnioną obietnicą pani prezydent mogę się czuć nie tylko ja, lecz przede wszystkim kluby i ich kibice.

Na zakończenie jeszcze jedno zapewnienie prosto z biura prasowego Hanny Zdanowskiej. "Władze Łodzi będą szukały rozwiązań, by w ciągu roku znaleźć dodatkowe pieniądze, by pula była przynajmniej taka sama, jak w zeszłym roku. Zgodnie z obietnicą pani prezydent".

Czy mogę uwierzyć po raz trzeci?

Sportowa Łódź tonie. Fatalna sytuacja w łódzkich klubach. Dlaczego jest tak źle?


Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Komentarze (31)
  Mniej pieniędzy na promocję, czyli niedotrzymana obietnica prezydent Łodzi [KOMENTARZ]
  Zaloguj się
  • szkodalks

   0

   Jak przykro gdy coś takiego się widzi, kocham to miasto i wszystkie kluby jakie tu są, ale mając takich kibiców ŁKS nie przetrwa pod żadną postacią. Dla takich kibiców nie warto podejmować wysiłku ratowania, sami kopią swoich,:(. chodziłem na mecze LKS -Piłka, i płaciłem po 15 zł max za bilet i to co tam widziałem i jakich tzw kibiców szkoda gadać- jesteście upadkiem takiego klubu! Również na Widzewie bywałem, ale nie tak często bilet tam to koszt około 40zł - podobne miejsce jak na LKS, zły byłem że tyle płace strasznie, jednak tam czułem że jestem Łodzianinem, ta atmosfera 3,4 razy więcej kibiców na trybunach i zawsze za KLUBEM!!!!! i zespołem. Widzewiacy nie doprowadźcie do tego co na ŁKS- Proszę, bo nic już tu nie będzie :(

  • widzew1922-2004

   0

   @Gość: to jest duzo
   w porównaniu do 30 milionów to kropla w morzu

  • Gość: to jest duzo

   0

   @widzew1922-2004

   jeśli 714 tys dla ciebie dajdaju to jest nic - to mi je sprezentuj. Oczywiście bezzwrotnie.

  • Gość: gosc

   0

   @Gość: R(_;_)S

   a w nagrodę za bramkę derbową lipni koszykarze wypieprzyli Miętowego.

   Oto co czeka wszystkich co uwierzą w bajki panów K i E

  • Gość: kibic

   0

   @Gość: R(_;_)S
   pało milcz

  • Gość: R(_;_)S

   0

   O jakiej Legii ty piszesz? Głupi żydzewiaku. Chcesz odwrócić uwagę od tego,że wasi właściciele-rodzinka Cycków to kibice stołecznej Legusi??? Boli cię to,że "twój" klub jest w rękach znienawidzonych kibiców legiii????
   Boli cię to,że Miętowy pierdyknął wam bramkę i pokazał "elkę"????
   hahahahahahahahah !!!!!
   A on mi tu wyjeżdż z jakąś miłością do legii...TY GŁUPI ŻYDZEWIAKU !!!!

  • widzew1922-2004

   0

   po pierwsze nie wiem co to kaułkaes ale jak tak piszesz to pewnie jesteś małolatem a po drugie prawda boli oj bardzo boli

  • Gość: UM ŁODZI

   0

   Wstydzew niech odda łodzianom pieniądze z tytułu dzierżawy stadionu Klubu Sportowego "WIMA" !!!!!
   Bo nawet z tej jednej trybunki będą nici.... hehehe !!!

  • zawsze_prawdziwy

   0

   widzew1922-2004 synek z 15 lat temu byś nie wszedł na kaułkaes bo być w czapę dostał za tą miłość do Legii, menelskie gnoje z was teraz nie kibice łódzkiego klubu jak czytacie organ Legii:))))

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX