PlusLiga Kobiet. Cudu nie by這, ale siatkarki Budowlanych postraszy造 mistrza Polski

Po stoj帷ym na bardzo wysokim poziomie siatkarki Budowlanych przegra造 z Muszyniank 1:3.
POLECAMY! Siatkarskie gwiazdy Playboya zagra造 w υdzi!

Kibice, kt鏎zy rzadko bywaj na meczach 堯dzkich siatkarek, w sobot mogli si poczu prawie jak na spotkaniach PGE Skry Be販hat闚 w Lidze Mistrz闚. P馧 godziny przed pojedynkiem z mistrzyniami Polski trudno by這 znale潭 miejsce na parkingu obok hali sportowej przy ul. Skorupki. Spotkanie ogl康a這 oko這 trzech tysi璚y fan闚, co jest nowym rekordem w tym sezonie PlusLigi Kobiet w 堯dzkim obiekcie. Wcze郾iej tak du穎 widz闚 by這 na meczu z Atomem Treflem Sopot.

By mo瞠 鈍ietna atmosfera na trybunach nieco stremowa豉 zawodniczki obu dru篡n, bo zacz窸y mecz bardzo nerwowo. υdzianki jednak przez wi瘯szo嗆 seta nie ust瘼owa造 bardziej utytu這wanym rywalkom i prowadzi造 z nimi r闚norz璠n walk.

Rywalizacja punkt za punkt toczy豉 si niemal do drugiej przerwy technicznej. P騧niej jednak Budowlanym zdarzy si chwilowy przest鎩, kt鏎y natychmiast wykorzysta造 mistrzynie Polski i uzyska造 znaczn przewag. W Muszyniance rewelacyjnie spisywa豉 si Rachel Rourke. Niesamowicie silna Australijka pot篹nie bombardowa豉, a do tego broni豉 pi趾i w nieprawdopodobny spos鏏.

Ale pod tym wzgl璠em nie ust瘼owa豉 jej na pewno Joanna Mirek, kt鏎a popisa豉 si efektownym podbiciem nog oraz Helene Rousseaux. Belgijka b造szcza豉 za to w ataku. I mimo 瞠 jest znacznie drobniejsza od Rourke, to posy豉豉 pi趾i z r闚nie piekieln si陰.

Ambitne 這dzianki pr鏏owa造 odrabia straty i nawet prawie im si to uda這, ale ostatecznie w ko鎍闚ce seta lepsza by豉 dru篡na z Muszyny.

Zdecydowanie trudniejsze warunki gry Budowlane postawi造 rywalkom w drugiej partii. W tej cz窷ci spotkania swoje 5 minut mia豉 Luana De Paula. Brazylijska 鈔odkowa gra豉 kapitalnie, ko鎍zy豉 najtrudniej rozegrane pi趾i i r闚nie znakomicie spisywa豉 si w bloku. Po dw鏂h setach w tym elemencie gry by造 remis 9:9. To dow鏚 na to, 瞠 spotkanie sta這 naprawd na bardzo wysokim poziomie.

Kiedy gospodynie zacz窸y s豉bn望 i traci wysok przewag gr 堯dzkiej dru篡ny rozrusza豉 Anita Kwiatkowska. Po atakach reprezentantki Polski Budowlane prowadzi造 ju czterema punktami. Ale to by dopiero pocz徠ek wielkich emocji. υdzianki wygrywa造 ju 23:20, ale muszynianki natychmiast odrobi造 strat i obj窸y prowadzenie. Na szcz窷cie Budowlane obroni造 pi趾 setow i zdoby造 dwa punkty z rz璠u.

Trzeciego seta zawodniczki prowadzone przez Masacciego zacz窸y najgorzej jak tylko mog造. Budowlane my郵ami by造 jeszcze chyba przy 鈍i皻owaniu wygrania drugiej partii i zanim si przebudzi造 musia造 schodzi na przerw techniczn przy wyniku 1:8! Pogromu jednak nie by這, bo 這dzianki szybko si podnios造. Ma這 brakowa這, a doprowadzi造by do remisu. Po skutecznym bloku Dominiki Golec zrobi這 si 11:13, ale niestety, sensacji nie by這.

O wiele lepiej Budowlane rozpocz窸y czwart parti, ale po niez造m pocz徠ku - coraz bardziej wyczerpane 這dzianki - zacz窸y oddawa inicjatyw rywalkom.

Cudu nie by這, 這dzianki nie wygra造 z g堯wnym faworytem do mistrzostwa Polski, ale nale膨 im si ogromne brawa za niesamowit walk, nawet przy bardzo niekorzystnym wyniku.

Nagrod MVP otrzyma豉 Agnieszka Bednarek-Kasza, chocia wydawa這 si, 瞠 na to wyr騜nienie w ekipie rywali najbardziej zas逝篡豉 Mariola Zenik, libero Muszynianki.

Budowlani - Muszynianka 1:3

Sety: 21:25, 27:25, 18:25, 19:25

Budowlani: W鎩cik, Rousseaux, Golec, Mirek, Iki, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Miko豉jewska, Bryda, Kwaitkowska

Muszynianka: Rabka, Stam-Pilon, Bednarek-Kasza, Rourke, Werbli雟ka, Wensink, Zenik (libero) oraz Radecka, Kasprzak, Kaczor