Siatkarki Budowlanych przegrały z wicemistrzem Polski, ale zaczęło się nieźle...

Po nieźle zapowiadającym się początku zawodniczki Budowlanych ostatecznie przegrały na wyjeździe z Atomem Treflem Sopot.
Dramatyczne przeżycie prezesa PGE Skry! Cudem uniknął katastrofy samolotowej!

Celem minimum łódzkich siatkarek było zdobycie punktu z drużyną z Sopotu. W pierwszym secie Budowlane podjęły równorzędną walkę z utytułowanymi rywalkami i po emocjonującej końcówce wygrały pierwszą partię. Niespodzianka wisiała w powietrzu, tym bardziej że łodzianki już raz odniosły zwycięstwo w Ergo Arenie. W ubiegłym roku przecież wygrały 3:2.

W drugim secie łodzianki też sprawiły faworyzowanym rywalkom dużo kłopotów, ale lepsze okazały się sopocianki.

Trzecia i czwarta partia, to już dominacja wicemistrzyń Polski, ale drużynie prowadzonej przez Mauro Masacciego i tak należą się duże słowa pochwały za walkę, jaką podjęły.

Budowlane wciąż są na szóstym miejscu, ale mają już tylko jeden punkt przewagi nad siódmą w tabeli Gwardią Wrocław, która w sobotę przegrała 2:3 z Aluprofem Bielsko-Biała.

Właśnie z bielszczankami we wtorek o godz. 18 łódzkie siatkarki zmierzą się u siebie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jeśli Budowlane wygrają, to zapewnią sobie awans do ścisłego finału, który zostanie rozegrany 28-29 stycznia w Radomiu.

Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:1

Sety: 24:26, 25:20, 25:14, 25:18

Atom: Glass, Sieczka, Navarro Fernandez, Kożuch, Hodge, Dziękiewicz, Maj (libero) oraz Saad, Ssuchke-Voigt, Wilk, Konieczna, Tokarska

Budowlani: Wójcik, Rousseaux, De Paula, Kwiatkowska, Ikić, Mróz, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Grbac, Mikołajewska

Grand Prix Kobiet w Atlas Arenie! Zobacz, jakie piękne siatkarki przyjadą do Łodzi [GALERIA]