T-Mobile Ekstraklasa. Kolejne transferowe ruchy w PGE GKS Bełchatów

Kamil Wacławczyk z KS Polkowice już od rundy wiosennej będzie występował w PGE GKS Bełchatów. Do pierwszoligowego klubu został za to wypożyczony Grzegorz Kuświk.
"Cudowne dziecko z Czarnogóry" Widzewie. Znają go w Arsenalu, Realu i Milanie!

Wacławczyk niedawno podpisał półtoraroczny kontrakt z PGE GKS, ale obowiązywała go jeszcze sześciomiesięczna umowa z zespołem z Polkowic. Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia i 25-letni zawodnik znalazł się w kadrze drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia na zgrupowanie w Turcji, które rozpoczyna w piątek.

Przypomnijmy, że Wacławczyk w ubiegłym roku już przebywał na testach w PGE GKS, a w rundzie jesiennej rozegrał w 18 spotkaniach.

Oprócz środkowego pomocnika podpis na kontrakcie złożył także Maciej Wilusz. 24-letni obrońca ma za sobą występy m.in. w lidze w holenderskiej w SC Heerenveen i Sparcie Rotterdam. Z PGE GKS związał się do czerwca 2014 r.

Do Polkowic na rok został wypożyczony za to Grzegorz Kuświk. Napastnik, który jeszcze niedawno był przymierzany przez Franciszka Smudę do gry w reprezentacji Polski, kilka tygodni temu został odsunięty od drużyny i nie pojechał z nią na obóz do Wągrowca.

Z PGE GKS na drugie zgrupowanie nie pojadą: Leszek Nowosielski (leczy kontuzję), Maciej Mysiak, Zlatko Tanevski (obaj szukają klubów). W kadrze znalazł się za to Paweł Giel z Ruchu Radzionków. Mierzący prawie 190 cm zawodnik ostatnio nie sprawdził się na testach w Widzewie.

W Turcji bełchatowianie rozegrają trzy sparingi: 30 stycznia z FC Brasov, 3 lutego z Rudar Pljevlja oraz 7 lutego z FK Rudnicki.

Kadra PGE GKS na tureckie zgrupowanie

Bramkarze: Łukasz Budziłek, Dominik Kisiel, Łukasz Sapela; obrońcy: Grzegorz Fonfara, Mate Lacić, Filip Modelski, Jacek Popek, Maciej Szmatiuk, Maciej Wilusz, Piotr Witasik; pomocnicy: Grzegorz Baran, Miroslav Bożok, Paweł Giel, Kamil Kosowski, Mateusz Mak, Michał Mak, Szymon Sawala, Kamil Wacławczyk, Tomasz Wróbel, Damian Zawieja, Damian Zbozień; napastnicy: Paweł Buzała, Dawid Nowak, Łukasz Wroński, Marcin Żewłakow.

Kibice mają ratować ŁKS. Trzeba zebrać 2 miliony złotych!