Sport.pl

Nowy trener siatkarek Budowlanych: "Przede wszystkim skupiamy się na awansie do play-off"

- Cały czas szukamy nowego statystyka. Na pewno nie jest to łatwe, ale myślę, że do najbliższego meczu z Aluprofem Bielsko-Biała, znajdziemy kogoś na to stanowisko - mówi Maciej Kosmol, nowy trener siatkarek Budowlanych, który do tej pory był asystentem i statystykiem w łódzkiej drużynie.
Rozmowa z Maciejem Kosmolem

Damian Bąbol: Był pan zaskoczony, kiedy prezes Marcin Chudzik ogłosił, że to właśnie pan zastąpi trenera Mauro Masacciego na stanowisku trenera?

Maciej Kosmol: Aż tak bardzo zaskoczony nie byłem. Wcześniej prezes rozmawiał ze mną o różnych wariantach. Na pewno ta sytuacja nie jest dla nikogo łatwa. Zmiana trenera w trakcie sezonu zawsze wywołuje jakieś zamieszanie, ale wspólnie postaramy się to wszystko unormować i sprawić, żeby drużyna w końcu zaczęła zdobywać punkty.

W ubiegłym roku drużyna także przeżywała kryzys. Trenera Wiesława Popika zastąpiła wówczas Małgorzata Niemczyk, która miała za zadanie utrzymać drużynę w pierwszej ósemce. Przed panem nieco trudniejsze zadanie, bo obrona szóstego miejsca na koniec rundy zasadniczej.

- W tym momencie zajęcie szóstej czy siódmej pozycji akurat jest mniej ważne. Priorytetem jest awans do rozgrywek play-off, bo tego jeszcze sobie nie zapewniliśmy. Dopiero jak ten cel zrealizujemy, to wtedy będziemy się zastanawiać, które miejsce zajmiemy na koniec sezonu. Oczywiście bardzo nam zależy, żeby zakończyć rundę zasadniczą na szóstej pozycji, ale musimy o to jeszcze mocno powalczyć. Mamy zdecydowanie najtrudniejszy terminarz ze wszystkich drużyn [Budowlani zagrają u siebie z Aluprofem Bielsko-Biała i na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza - dab]. Pozostałe zespoły, które w tabeli są za nami cały czas depczą nam po piętach. Nie można lekceważyć przecież dziewiątego AZS Białystok, który wciąż walczy o obecność w ósemce ligi.

Od kiedy jest pan w Budowlanych, pracował pan z trzema trenerami: Wiesławem Popikiem, Małgorzatą Niemczyk i Mauro Masaccim. Z którym szkoleniowcem najlepiej wspomina pan współpracę?

- Nie chciałbym oceniać tych trenerów. Współpracę z każdym z tego grona oceniam pozytywnie. Utrzymujemy ze sobą kontakt i wciąż jesteśmy znajomymi. Na pewno od każdego coś podpatrzyłem i mam nadzieję, że przełoży się to z korzyścią na grę zespołu.

Do tej pory w Budowlanych był pan asystentem i statystykiem. Kto teraz będzie wykonywał tę drugą funkcję?

- Cały czas szukamy takiej osoby. Na pewno nie jest to łatwe, ale myślę, że do najbliższego meczu z Aluprofem, znajdziemy kogoś na to stanowisko.

koszykarzy ŁKS. Albo Atlas Arena, albo... bezdomność


Więcej o: