Transfer z PGE Skry Bełchatów do Budowlanych? To możliwe!

Maciej Kosmol (po lewej)z Małgorzatą Niemczyk.

Maciej Kosmol (po lewej)z Małgorzatą Niemczyk. (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Po zmianie trenera, w Budowlanych wciąż trwają poszukiwania nowego statystyka. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest m.in. fachowiec z PGE Skry Bełchatów.
Do tej pory statystykiem w drużynie Budowlanych był Maciej Kosmol. Pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata. Od kiedy zastąpił Mauro Masacciego na stanowisku pierwszego trenera, pogodzenie dwóch obowiązków jest po prostu nie możliwe.

W klubie z Łodzi mają teraz duży problem, bo znalezienie dobrego statystyka w Polsce nie jest takie proste. Wcześniej, w sezonie 2009/2010 z Budowlanymi współpracował Oskar Kaczmarczyk. To były członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w Turcji, zakończonych złotym medalem.

Z kolei Kosmol też ma na swoim koncie sukces z kadrą narodową. Był statystykiem na mistrzostwach świata w Japonii w 2006 r., kiedy reprezentacja prowadzona przez Raula Lozano zdobyła wicemistrzostwo świata.

Jak dowiedział się lodz.sport.pl w Budowlanych poważnie zastanawiają się nad nawiązaniem współpracy z Włochem Fabio Storti, statystykiem PGE Skry Bełchatów. Informację potwierdza nowy trener łódzkiej drużyny. - Fabio jest jednym z najlepszych fachowców w tej dziedzinie. Jeżeli nie uda nam się nikogo znaleźć na stałe, to wtedy spróbujemy się uśmiechnąć do PGE Skry, żeby od czasu do czasu zgodziła się na pożyczenie nam swojego statystyka - mówi Kosmol. - Jest to jedna z opcji, ale na razie jeszcze bardzo niepewna.

Zobacz także
  • PGE Skra czeka na rywali. Rosjanie bliżej Łodzi
  • Nowy trener Budowlanych zaczyna od wygranej w sparingu
  • Pierwszy sprawdzian nowego trenera siatkarek Budowlanych już w środę