Dramatyczny mecz Widzewa. Wygrał w końcówce

Koszykarki Widzewa i ŁKS Siemens AGD walczyły w tej kolejce ze zmiennym szczęciem
Jesteś kibicem i jesteś z Łodzi? Musisz zostać fanem Facebooka Łódź - Sport.pl »

Mecz Widzewa z Tęczą Leszno rozstrzygnął się w końcówce. Pięć pierwszych minut ostatniej kwarty łodzianki wygrały 10:0 i pierwszy raz wyszły na prowadzenie 52:50. Ostatnie minuty były dramatyczne. O sukcesie przesądziło trafienie Magdaleny Rzeźnik i dwa rzuty wolne Aleksandry Pawlak. Niepowodzeniem zakończyła się z kolei wyprawa koszykarek ŁKS-u Siemens do Torunia. Łodzianki wygrały tylko ostatnią kwartę z Energą, a do przerwy dały sobie rzucić aż 51 punktów. W drużynie z al. Unii zadebiutowała 19-letnia Żaneta Morawiec.

Widzew - Tęcza 58:57 (11:22, 12:14, 19:14, 16:7)

Widzew: Pawlak 20, Tondel 13, Misiek 12, Kopczyk 5, Rzeźnik 2 oraz Glocka 6, Polit.

Energa - ŁKS Siemens 92:70 (30:20, 21:18, 28:9, 13:23)

ŁKS Siemens: McIntyre 18, Schmidt 13, Urbanowicz 11, Dalembert 10, Kowalska 2 oraz Jeziorna 12, Prochaska 3, Morawiec, Modelska.