Nowy trener Budowlanych zaczyna od wygranej w sparingu

W pierwszym meczu pod okiem nowego trenera siatkarki Budowlanych wygrały z Jedynką Aleksandrów 4:0.
W niedzielę w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki o godz. 14.30 siatkarki Budowlanych zmierzą się z Aluprofem (transmisja w Polsacie Sport i TV4). Będzie to pierwszy mecz o stawkę dla nowego trenera łodzianek Macieja Kosmola, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Mauro Masacciego.

W środę Kosmol przeszedł próbę generalną przed niedzielnym spotkaniem. Była nią sparingowa potyczka z występującą w pierwszej lidze Jedynką Aleksandrów, która zakończyła się wygraną Budowlanych 4:0 (25:19, 25:19, 25:21, 25:17).

Wracając do meczu z Aluprofem, nie da się ukryć, że w niedzielę łodzianki czeka bardzo trudne zadanie. Drużyna brązowych medalistek poprzedniego sezonu ostatnio jest w znakomitej formie. We wtorek bielszczanki niespodziewanie wygrały u siebie z Yamamay Busto Asizio, liderem włoskiej ekstraklasy i zdobywcą krajowego trofeum z ostatniego weekendu. Sukces zespołu z Bielska jest tym cenniejszy, że była to pierwsza porażka Yamamay od 19 meczów z rzędu (w lidze i europejskich rozgrywkach).