Zawodnik Budowlanych: "Czujemy się naprawdę mocni"

- Czujemy się naprawdę mocni. Mamy szeroką i wyrównaną kadrę. Do tego największym atutem może być zgranie - mówi Sebastian Łuczak, atakujący Blach Pruszyński Budowolanych, którzy przygotowują się do rundy wiosennej ekstraligi.
Ostatni mecz rugbiści Budowlanych rozegrali trzy miesiące temu. Mimo tak długiej przerwy na kolejny mecz muszą poczekać jeszcze ponad miesiąc. Łodzianie rundę wiosenną zainaugurują bowiem 10 marca, gdy na własnym stadionie zmierzą się z Orkanem Sochaczew. - W Polsce przerwa zimowa trwa pięć miesięcy, czyli dłużej niż jedna runda rozgrywek. A my moglibyśmy grać na okrągło, bo przecież mecze i rywalizacja na boisku jest solą każdej dyscypliny - mówi w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym" Sebastian Łuczak.

Wszystko wskazuje na to, że do rundy wiosennej Budowlani przystąpią w niemal niezmienionym składzie. Zdaniem Łuczaka brak potrzeby pozyskania nowych rugbistów świadczy o klasie obecnego zespołu. - Czujemy się naprawdę mocni. Mamy szeroką i wyrównaną kadrę. Do tego największym atutem może być zgranie, bo rugby to sport, w którym bardziej od indywidualnych umiejętności liczy się zespołowość - uważa.

Do rozpoczęcia rundy wiosennej Budowlani będą spotykać się na treningach niemal każdego dnia. W połowie lutego wyjadą również na czterodniowe zgrupowanie do Spały.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Łódź - Sport.pl »