Sport.pl

W Budowlanych nie kombinują. Chcą wygrać z MKS Dąbrowa Górnicza i tyle!

W sobotę łódzkie siatkarki zakończą rundę zasadniczą meczem bez większej stawki z MKS Dąbrowa Górnicza. Niewykluczone, że we wtorek obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie, ale tym razem powalczą o przepustkę do walki o medale.
Dla Macieja Kosmola będzie to drugie spotkanie w roli pierwszego trenera Budowlanych. Tydzień temu łodzianki kierowane przez niego w efektownym stylu rozprawiły się z Aluprofem Bielsko-Biała (3:0) i po raz trzeci z rzędu awansowały do rozgrywek play-off.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Budowlane rozegrają 14 lutego (godz. 18) w Atlas Arenie. Nie wiadomo jeszcze jednak, która drużyna będzie ich rywalem. Może się okazać, że trafią na MKS, z którym w sobotę zagrają na wyjeździe w ostatniej kolejce rundy zasadniczej (godz. 17).

Na zdobywcę tegorocznego Pucharu Polski łodzianki wpadną wtedy, jeśli obronią szóstą pozycję, a dąbrowianki zakończą rozgrywki na trzecim miejscu. W innym wypadku Budowlane zagrają we wtorek: z Aluprofem lub Atomem Trefl Sopot. - Nie zamierzamy kombinować i zastanawiać się, z kim prawdopodobnie zagramy w pierwszej rundzie play-off - wyjaśnia trener Kosmol. - W Dąbrowie powalczymy o kolejne zwycięstwo i nic innego nie będzie nas interesowało.

Joanna Mirek, kapitan drużyny: - W poprzednim spotkaniu z MKS w naszej hali nie zagrałyśmy najlepiej [Budowlane przegrały 1:3 - przyp. red.], dlatego tym razem będziemy chciały się zrewanżować. Nie chcę też obstawiać, na kogo trafimy w ćwierćfinale. Obojętnie, jaki to będzie rywal, to i tak będziemy musiały dać z siebie maksimum wysiłku - zapewniła.

W sobotę szkoleniowcowi łodzianek będzie pomagał nowy statystyk. Umowę z Budowlanymi podpisał Piotr Matela, który pracuje także w Politechnice Warszawskiej. Do końca sezonu będzie łączył oba stanowiska.

Walentynkowe show w Atlas Arenie

Z okazji wtorkowego spotkania w obiekcie przy ul. Bandurskiego, szefowie łódzkiego klubu planują tzw. walentynkowe show. Podczas meczu w konkursach kibice będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, to m.in. weekend dla dwóch osób w hotelu Lawendowe Termy w Uniejowie, romantyczna kolacja dla dwojga w restauracji Klub Spadkobierców przy ul. Piotrkowskiej, walentynkowy kosz wędlin od firmy "Grot", jednego ze sponsorów Budowlanych, oraz kalendarze z podpisami łódzkich zawodniczek. Przed meczem na kibiców spadnie kilka tysięcy balonów.

Bilety na wtorkowe spotkanie można kupować: w siedzibie klubu przy ul. ks. Skorupki, a także w Atlas Arenie oraz za pośrednictwem strony ebilet.pl. Wejściówki kosztują: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Obowiązuje też "walentynkowy" bilet dla par z 20 proc. zniżką: 24 zł (normalny) 16 (ulgowy).

Więcej o: