Atom Trefl Sopot rywalem siatkarek Budowlanych w pierwszej rundzie play-off!

Zawodniczki Budowlanych przegrały z MKS Dąbrowa Górnicza w ostatniej kolejce rundy zasadniczej i do rozgrywek play-off przystąpią z siódmego miejsca.
W rywalizacji z tegorocznym zdobywcą Pucharu Polski łodzianki liczyły na zwycięstwo przynajmniej za dwa punkty. Taka wygrana dawałaby gwarancję, że Budowlane zakończą zasadniczą część sezonu na szóstej pozycji. Wtedy prawdopodobnym rywalem łódzkiej drużyny byłby Aluprof Bielsko-Biała, teoretycznie najsłabsza z ekipa z tzw. wielkiej czwórki, z którym w poprzedniej kolejce zespół Macieja Kosmola wygrał 3:0.

Niestety, w Dąbrowie łodzianki grały słabiej niż w pojedynku z brązowym medalistą poprzedniego sezonu. O ile nawet nieźle spisywały się w ataku, przyjęciu i w bloku (w tym ostatnim elemencie były lepsze od rywalek), tak fatalnie zagrywały. Zepsuły aż 19 serwów!

Właśnie m.in. z powodu prostych błędów, Budowlanym w czwartej partii zabrakło trzech punktów do doprowadzenia do piątego seta. Najskuteczniejszą zawodniczką w łódzkiej drużynie znów była Belgijka Helene Rousseaux, która zdobyła 14 punktów.

Porażka z MKS oznacza, że zespół prowadzony przez Kosmola zajął siódme miejsce w rundzie zasadniczej. Przed ostatnią kolejką miał bowiem tylko punkt przewagi nad Gwardią Wrocław, która przegrała na wyjeździe z PTPS Piła.

We wtorek o godz. 18 w Atlas Arenie łodzianki zmierzą się więc z Atomem Treflem Sopot, wicemistrzem Polski w pierwszym meczu ćwierćfinałowym (gra się do dwóch zwycięstw).

Walentynkowe show

Walentynkowe show w Atlas Arenie

Z okazji wtorkowego spotkania w obiekcie przy ul. Bandurskiego, szefowie łódzkiego klubu planują tzw. walentynkowe show. Podczas meczu w konkursach kibice będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, to m.in. weekend dla dwóch osób w hotelu Lawendowe Termy w Uniejowie, romantyczna kolacja dla dwojga w restauracji Klub Spadkobierców przy ul. Piotrkowskiej, walentynkowy kosz wędlin od firmy "Grot", jednego ze sponsorów Budowlanych, oraz kalendarze z podpisami łódzkich zawodniczek. Przed meczem na kibiców spadnie kilka tysięcy balonów.

Bilety na wtorkowe spotkanie można kupować: w siedzibie klubu przy ul. ks. Skorupki, a także w Atlas Arenie oraz za pośrednictwem strony ebilet.pl. Wejściówki kosztują: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Obowiązuje też "walentynkowy" bilet dla par z 20 proc. zniżką: 24 zł (normalny) 16 (ulgowy).

MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1

Sety: 25:17, 25:20, 20:25, 25:22

MKS: Liniarska, Dirickx, Leys, Plchotova, Żebrowska, Skwrońska, Strasz (libero) oraz Śliwa, Zaroślińska,

Budowlani: Grbac, Rousseaux, De Paula, Mirek, Bryda, Golec, Ciesielska (libero) oraz Wójcik, Mikołajewska, Mróz, Ikić