Sport.pl

Kolejny rekord Budowlanych w PlusLidze! Ponad 5 tys. kibiców na meczu w Atlas Arenie!

Spotkanie siatkarek Budowlanych z Atomem Treflem Sopot cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem w Atlas Arenie.
Pierwszy pojedynek w fazie play-off Budowlanych z Atomem Treflem Sopot w obiekcie przy ul. Bandurskiego oglądało ponad 5 tys. fanów. To absolutny rekord PlusLigi Kobiet w tym sezonie! Wcześniej najlepszy wynik pod względem frekwencji w obecnych rozgrywkach odnotowano na meczu Atomu z Muszynianką w grudniu. Na spotkaniu w sopockiej Ergo Arenie było 3 tys. kibiców. - Dziękuję kibicom za wsparcie i liczne przybycie. Szkoda tylko, że zamiast dobrej gry, zobaczyli wysoką porażkę naszego zespołu - mówił Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Szefowie łódzkiego klubu podczas meczu z Atomem przygotowali dla fanów atrakcyjne nagrody, m.in. weekend dla dwóch osób w hotelu Lawendowe Termy w Uniejowie.

To już kolejny rekord frekwencyjny w wykonaniu klubu z Łodzi. W sezonie 2009/20010 dwa mecze o brązowy medal z MKS Dąbrowa Górnicza, także w - Atlas Arenie - oglądało w sumie aż 17 tys. fanów!

Dzięki organizacji meczów w jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce Budowlani na pewno dużo zyskują w marketingowych statystykach, ale ogromnie tracą pod względem sportowym. Spotkanie z Atomem Treflem było już czwartym pojedynkiem łódzkich zawodniczek w Atlas Arenie i czwartym przegranym. Wcześniej grały dwukrotnie z MKS i z włoskim MC Carnaghi Villa-Cortese w Lidze Mistrzyń. Siatkarki Budowlanych wygrały w tych meczach tylko dwa sety.

W piątek (godz. 19) zawodniczki prowadzone przez trenera Kosmola zagrają rewanż z Atomem w Sopocie. W Budowlanych zdają sobie jednak sprawę z tego, że będzie to jedynie formalność i jeszcze tego samego dnia drużyna będzie musiała wracać do domu. Mało kto bowiem wierzy w to, że uda się pokonać wicemistrza Polski i doprowadzić do trzeciego, decydującego pojedynku w sobotę.

Z tego powodu mecze, w których łodzianki będą grać o zajęcie miejsc 5-6, będą ponownie rozgrywane w hali sportowej przy ul. Skorupki. - Zakładaliśmy, że jeśli uda nam się awansować do fazy medalowej, to dokończymy rozgrywki w Atlas Arenie. Inna sprawa, że ten obiekt nam wyjątkowo nie sprzyja. Jeśli przegramy w Sopocie, to wrócimy do obiektu przy ul. Skorupki - wyjaśnia Chudzik.

Więcej o: