ŁKS - Polonia, Widzew - Podbeskidzie. Sędziowie będą szczęśliwi?

Daniel Stefański i Szymon Marciniak będą arbitrami głównymi spotkań łódzkich drużyn. Ten pierwszy będzie sędzia meczu ŁKS z Polonią Warszawa, a drugi - Widzewa z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
35-letni Stefański w dotychczasowej karierze ani razu nie sędziował ligowego meczu ŁKS. Dość często sędziuje jednak Polonii - od sezonu 2009/2010 był arbitrem 11 spotkań z udziałem warszawian. Tylko dwa z nich zakończyły się wygraną polonistów, a aż siedem ich porażką. Co ciekawe, w poprzednim sezonie Stefański sędziował pięć spotkań Polonii i... wszystkie zakończyły się jej porażką.

W obecnych rozgrywkach pochodzący z Bydgoszczy Stefański był rozjemcą podczas dziewięciu ligowych spotkań i jednego pucharowego. Pokazał w nich 59 żółtych kartek (średnio 5,9 na mecz) i siedem czerwonych (0,7).

Dodajmy jednak, że wciąż nie wiadomo, czy Stefańskiemu będzie dane poprowadzić piątkowe spotkanie. Około godziny 16 na stadion przy al. Unii ma przyjechać delegat PZPN, który wraz z sędziami podejmie decyzje, czy spotkanie zostanie rozegrane. Wszystko wskazuje na to, że z powodu padającego śniegu mecz ŁKS z Polonią może zostać przełożony.

Z powodu podobnych problemów nie wiadomo również, czy dojdzie do skutku sobotni mecz Widzewa z Podbeskidziem. Jeśli tak, to jego sędzią będzie 31-letni Marciniak. Arbiter z Płocka w obecnym sezonie nie prowadził meczu Widzewa. W poprzednich trzech sezonach sędziował łodzianom ośmiokrotnie. Bilans spotkań jest korzystny dla widzewiaków, którzy wygrali cztery mecze, trzy zremisowali i tylko raz schodzili z boiska pokonani. W obecnych rozgrywkach Marciniak sędziował również dwa spotkania Podbeskidzia - jedno z nich zakończyło się wygraną bielszczan, a drugie remisem.

Marciniak w obecnym sezonie sędziował łącznie 12 spotkań. W tym czasie pokazał 33 żółte kartki (średnio 2,75 na mecz), czerwonej kartki nie pokazał ani razu.