Pożegnanie z medalami. Siatkarki Budowlanych zagrają o piąte miejsce

W drugim ćwierćfinałowym meczu PlusLigi Kobiet siatkarki Budowlanych Łódź przegrały w Sopocie z Atomem Treflem 0:3.
Łodzianki w rewanżu zaprezentowały się już dużo lepiej niż we wtorek, kiedy w Atlas Arenie uległy kandydatowi do złota 0:3. Tym razem przynajmniej postraszyły rywalki. Co prawda zaczęły niemal tak jak u siebie, czyli od wyniku 1:8 (w Łodzi było 0:8), ale póxniej było już coraz lepiej. W trzecim secie to Budowlane były lepsze i prowadziły od początku niemal do końca. Bardzo dobrze spisywały się zmienniczki: Katarzyna Bryda i Ewelina Mikołajewska. Niestety, w końcówce młodym łodziankom zabrakło trochę doświadczenia i bezstronności sędziów, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji. M.in. dwa razy odgwizdały podwójne odbicie. Doświadczona i przede wszystkim bardzo silna drużyna Atomu wykorzystała to bezwzględnie.

Łodzianki miały też pecha, że przed ćwierćfinałami zawodniczki z Sopotu dostały wreszcie sporą część zaległości, ponieważ sponsor - PGE - odblokował pieniądze. To z pewnością zmobilizowało siatkarki Atomu Trefla.

Kolejnym rywalem Budowlanych w walce o piątą pozycję będzie PTPS Piła.

Atom Trefl - Budowlani 3:0 (14, 20, 24)

Atom Trefl: Glass, Sieczka, Tokarska, Konieczna, Hodge, Ssuschke-Voigt, Maj (libero) oraz Saad, Dziękiewicz.

Budowlani: Wójcik, Rousseaux, De Paula, Kwiatkowska, Ikić, Golec, Ciesielska (libero) oraz Gbać, Mikołajewska, Mirek, Bryda.