Siatkarki Budowlanch odpoczywają po porażkach z Atomem Treflem Sopot

Atom Trefl - Budowlani 3:0

Atom Trefl - Budowlani 3:0 (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

Łódzkie zawodniczki przegrały dwa mecze z wicemistrzyniami Polski po 0:3. Teraz muszą się skupić na walce o piąte miejsce.
Drużyna prowadzona przez Macieja Kosmola przegrała rewanżowy mecz pierwszej fazy play-off z Atomem Treflem Sopot i pożegnała się z marzeniami o walkę w strefie medalowej. - W Sopocie jednak zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu w Łodzi. Najbardziej szkoda minimalnej porażki w trzecim secie, w którym nawiązaliśmy wyrównaną walkę z Atomem. Kto wie, może gdybyśmy wygrali tę partię, to udałoby się doprowadzić do tie-breaka - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Po piątkowym meczu łódzkie zawodniczki dostały trzy dni wolnego. Na pierwszych zajęciach spotkają się we wtorek. Wtedy rozpoczną przygotowania do meczu z PTPS Piła o możliwość gry o piąte miejsce. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Łodzi w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki (podobnie jak w ćwierćfinale gra się do dwóch zwycięstw). Godzina meczu nie jest jednak jeszcze znana. Trener Kosmol będzie miał w kadrze wszystkie zdrowe zawodniczki, bo do zdrowia po chorobie wróciła Katarzyna Mróz, która nie zagrała w ostatnim meczu z Atomem.

Zobacz także
  • Michał Winiarski 13. z rzędu zwycięstwo PGE Skry. Mistrz Polski nie zwalnia
  • Atom Trefl - Budowlani 3:0 Pożegnanie z medalami. Siatkarki Budowlanych zagrają o piąte miejsce
  • Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:1 Budowlane zagrają rewanż z Atomem Treflem. Szanse na awans minimalne...