Adam Kszczot pobiegnie w Szwecji. Ustanowi kolejny rekord?

Adam Kszczot, zawodnik RKS Łódź, pobiegnie w czwartek w mityngu w Sztokholmie.
W tegorocznych startach 23-letni łodzianin spisuje się fantastycznie. Najpierw uzyskał najlepszy czas na dystansie 600 m w Moskwie, a ostatnio - podczas mityngu we francuskim Lievin - przebiegł 800 m w 1.44,57 s. Tym samym po raz drugi poprawił rekord Polski, który wcześniej przez 10 lat dzierżył Paweł Czapiewski.

Czy podczas szwedzkiego mityngu Kszczot znów będzie w wysokiej formy? - Adam czuje się dobrze, na nic nie narzeka - mówi trener Stanisław Jaszczak - Obsada tego biegu będzie mocna. Na pewno Adam da z siebie maksimum.

Z czego wynika fantastyczna forma Kszczota? - Na pewno po części z odpowiednich treningów. Po obozie czuje się bardzo dobrze, ma znakomite wyniki badań krwi. Być może też jest to jeden z powodów świetnych rezultatów - opowiada Jaszczak.

Według wstępnych ustaleń łódzki zawodnik miał zakończyć sezon halowy na mistrzostwach Polski w Spale, a po nich skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Londynie. Ostatnie rewelacyjne wyniki sprawiły jednak, że rozważa możliwość startu w halowych mistrzostwach świata w Stambule (9-11 marca). - Jeśli w Sztokholmie Adam uzyska czas w granicach 1 minuty 45 sekund, to na pewno pojedziemy do Turcji - tłumaczy Jaszczak. - Priorytetem jest oczywiście Londyn, ale myślę, że nie powinno być problemów z osiągnięciem dwóch szczytów formy.