Helene Rousseaux tłumaczy odejście z Budowlanych: - Łódź zawsze będzie dla mnie ważna!

Helene Rousseaux, belgijska siatkarka napisała oświadczenie, w którym tłumaczy odejście z łódzkiego klubu.
Rousseax podpisała kontrakt z Budowlanymi latem ubiegłego roku. Była jedną z czołowych i najskuteczniejszych zawodniczek w łódzkiej drużynie. Kilka razy była wyróżniana nagrodą MVP.

Na początku tygodnia Belgijka niespodziewanie zdecydowała się rozwiązać kontrakt z Budowlanymi. Od razu pojawiły się spekulacje, że może to być wynik zaległości finansowych, ale to nie prawda. Mówi się, że otrzymała znacznie lepszą propozycję od jednego z klubów z Azerbejdżanu.

Rousseaux napisała specjalne oświadczenie, w którym żegna się z łódzkim klubem. "Poinformowałam prezesa Marcina Chudzika, że chcę odejść i mnie zrozumiał. Zaznaczam jednak, że moje odejście z Łodzi nie jest związane z sytuacją finansową klubu. Przy okazji chciałabym podziękować wszystkim łodzianom za wsparcie w trakcie sezonu. Czułam się tutaj znakomicie. Łódź zawsze będzie dla mnie ważna. Dziękuję też wszystkim członkom klubu za zrozumienie mojej decyzji i pozwolenie kontynuowania kariery w innym miejscu. Chcę także podziękować szkoleniowcowi za wszystkie treningi i jego pozytywną energię podczas mojego pobytu w Łodzi oraz całej drużynie. Życzę Budowlanym, już mojemu byłemu klubowi, jak najlepszych wyników w pozostałej części sezonu."

W sobotę w hali sportowej przy ul. Skorupki drużyna prowadzona przez Macieja Kosmola zmierzy się z PTPS Piła o prawo gry o piąte miejsce w PlusLidze. Początek meczu o godz. 18.