Trener siatkarek Budowlanych tłumaczy porażkę z PTPS Piła: - Zabrakło koncentracji w najważniejszych momentach

- Musimy popracować przede wszystkim nad naszą pewnością w ataku. Uważam jednak, że to był całkiem niezły mecz w wykonaniu naszego zespołu. Zabrakło jedynie koncentracji w kluczowych sytuacjach - mówił Maciej Kosmol, trener siatkarek Budowlanych.
W sobotę łódzkie zawodniczki doznały czwartej porażki z rzędu. W pierwszym meczu o prawo gry o piąte miejsce, które jest premiowane grą w europejskich pucharach, przegrały u siebie z drużyną z Piły 1:3. Aby zagrać w następnej, decydującej fazie, Budowlane muszą za tydzień dwukrotnie pokonać PTPS. - Będzie bardzo ciężko. W Pile zawsze rozgrywaliśmy zacięte pojedynki - mówi Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu.

Była to pierwsza porażka Budowlanych z PTPS w rozgrywkach PlusLigi. - Gdybyśmy utrzymały koncentrację, którą miałyśmy w pierwszym secie, to myślę, że spotkanie zakończyłoby się w trzech partiach, a nie w czterech - mówiła Agnieszka Kosmatka, kapitan drużyny gości. - To dla nas nauczka i musimy z niej wyciągnąć wnioski, aby w rewanżu w Pile przypieczętować awans do następnej rundy.

Zadowolony z występu swojej drużyny Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec pilanek. - Zrobiliśmy jeden mały kroczek, żeby uczestniczyć w grze o piąte miejsce. Zagraliśmy to, co wcześniej zakładaliśmy, realizowaliśmy założenia taktyczne. Szkoda, tylko trzeciego seta, który nam uciekł. Zespół chyba myślał, że mecz sam się wygra - mówił trener.

Mimo niespodziewanej porażki, szkoleniowiec łodzianek Maciej Kosmol, wciąż wierzy, że za tydzień w Pile, to jego zespół utrzyma się w rywalizacji o piąte miejsce. - Cztery drużyny z dolnej części tabeli są bardzo wyrównane. Każdy może wygrać z każdym i to nawet na wyjeździe - mówił po meczu. - Nie ustrzegliśmy się błędów, szczególnie w drugim i czwartym secie, w których wyraźnie prowadziliśmy. Ostatnie akcje zadecydowały o tym, że przegraliśmy to spotkanie Musimy popracować przede wszystkim nad naszą pewnością w ataku, właśnie w tych kluczowych momentach. Uważam jednak, że to był całkiem niezły mecz w wykonaniu naszego zespołu. Zabrakło jedynie koncentracji w istotnych sytuacjach - kończy Kosmol.