Przetarcie przed wiosną. Rugbiści Budowlanych grają sparing z Orkanem

Już tylko tydzień pozostał rugbistom Blach Pruszyński Budowlanych do wznowienia rozgrywek. Zanim łodzianie zmierzą się z Orkanem Sochaczew w Pucharze Polski, najpierw rozegrają z nimi sparing.
Ostatni mecz o stawkę łódzcy rugbiści rozegrali 11 listopada, gdy w ramach Pucharu Polski pokonali Pogoń Siedlce 46:0. Od tamtej pory spotkania zastępowały im siłownia i treningi. Wszystko zmieni się w najbliższą sobotę. Tego dnia Budowlani zmierzą się na boisku SMS przy ul. Milionowej z Orkanem. Będzie to pierwszy z trzech kolejnych meczów z drużyną z Sochaczewa. Tydzień później podopieczni Mirosława Żórawskiego zmierzą się z Orkanem w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski, a w następnym tygodniu obie drużyny ponownie zmierzą się w sparingu. Będzie to ostatnie przetarcie Budowlanych przed wznowieniem ligowych rozgrywek (24 marca z Arka Gdynia).

Sobotnie spotkanie z Orkanem rozpocznie się o godz. 13. Cztery godziny wcześniej rugbiści z ul. Górniczej przejdą kolejne badania

wydolnościowe (pierwsze przeszli na początku przygotowań), które pokażą w jakiej formie są poszczególni zawodnicy. - W tym samym czasie każdy zawodnik zostanie również przeskanowany specjalnym nowoczesnym skanerem sylwetki 3D mającym na celu zindywidualizowaną produkcję koszulek meczowych. Dzięki skanerowi konstruktor ubrania będzie miał do dyspozycji ponad 100 parametrów - opowiada Joanna Madej, menadżer Budowlanych. - Uwzględnia on pomiary nieosiągalne w mierze ręcznej, jak na przykład kąt nachylenia ramion, wychylenie łopatek czy zagłębienie w odcinku lędźwiowym. To nowość na naszym rynku i ogromny krok w stronę sportu na najwyższym poziomie.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Łódź - Sport.pl »