Wysoka wygrana Budowlanych w sparingu

W pierwszym sparingu przed wznowieniem rozgrywek rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych wygrali z Orkanem Sochaczew 60:10.
Dla Budowlanych sobotni sparing na boisku SMS przy ul. Milionowej był pierwszym meczem od blisko czterech miesięcy. - Na treningach coraz częściej dochodzi do ostrych starć i nikt już nie odpuszcza. To znak, że chłopaki czują już głód gry i najwyższa pora, by zagrać z prawdziwym przeciwnikiem. Ale oczywiście do meczu z Orkanem podchodzimy spokojnie. Chcemy po prostu sprawdzić nasze przygotowanie fizyczne i zobaczyć, nad czym musimy jeszcze popracować - mówił przed sparingiem Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

Jak się okazało, sprawdzian wypadł całkiem okazale. Spotkanie zakończyło się wygraną Budowlanych 60:10 (grano trzy razy po 30 minut), a łodzianie pierwsze punkty zdobyli już w pierwszej akcji meczu. - Po zimowej przerwie zawodnicy wykazali dużą ochotę do gry, jednak popełnili sporą ilość prostych błędów technicznych. Największe zastrzeżenia można było mieć jednak do postawy w obronie, w której zanotowaliśmy zbyt wiele przegranych pojedynków jeden na jednego, co na szczęście skończyło się stratą tylko dwóch przyłożeń. Zadawalająca była za to postawa zespołu w stałych fragmentach gry oraz dobra organizacja w grze otwartej i szybkiej grze po przegrupowaniach - podsumowuje sparing Żórawski.

Jego zdaniem na największe wyróżnienia zasłużyli Łukasz Żórawski (zdobył trzy przyłożenia) oraz debiutujący na pozycji młynarza wychowanek Włókniarza Zgierz Adrian Ignaczak. Widoczni na boisku byli też kadrowiczeTomasz Stępień i Merab Gabunia. - Z solidnej strony pokazał się również wracający do zespołu Marek Mirosz. Pierwszy występ w naszej drużynie zanotował z kolei brat Władka Grabowskiego - Marek - zwraca uwagę trener Budowlanych.

W sparingu z Orkanem nie zagrało kilku kontuzjowanych bądź przechodzących rehabilitację zawodników, w tym m.in. Sebastian Łuczak, Piotr Karpiński, Kamil Pepliński i Grzegorz Dułka. Łącznie w sobotnim meczu Żórawski skorzystał z 25 zawodników.

Budowlani z drużyną z Sochaczewa zmierzą się ponownie w następny weekend, gdy oba zespoły zagrają ze sobą w zaległym spotkaniu Pucharu Polski, które zainauguruje tegoroczne rozgrywki.

Budowlani - Orkan 60:10 (25:0, 25:10, 10:0)

Punkty dla Budowlanych: Żórawski 15, Stępień, Michał Mirosz, Marek Mirosz, Matyjak, W. Grabowski, Grabski, Gabunia, Kozakiewicz, Ignaczak po 5.