Budowlani Łódź - Orkanem Sochaczew. Sprawdzian przed Arką Gdynia

Zaległym pucharowym spotkaniem z Orkanem rugbiści Budowlanych zainaugurują w sobotę oficjalne rozgrywki w 2012 roku.
Obie drużyny przed tygodniem zagrały ze sobą w sparingu, który zakończył się wygraną Blach Pruszyński Budowlanych 60:10. - Choć tym razem zagramy z drużyną Sochaczewa w meczu pucharowym, to jednak podejdziemy do niego bez przesadnego napięcia. Już wcześniej zapewniliśmy sobie zwycięstwo w grupie, a przed nami hitowy mecz z Arką Gdyni [24 marca - przyp. red.]. Dlatego sobotnie starcie z Orkanem będzie dla nas przede wszystkim szansą na przetestowanie wielu rozwiązań taktycznych i sprawdzenie nad czym musimy przez najbliższe dni popracować - przyznaje Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

W porównaniu z poprzednim tygodniem szkoleniowiec łodzian będzie mógł skorzystać już z rekonwalescentów Mariusza Fortuny i Piotra Karpińskiego. Zabraknie za to czterech kadrowiczów (w tym Tomasza Stępnia i Meraba Gabunii) oraz kilku innych rugbistów dochodzących do siebie po urazach (m.in. Sebastiana Łuczaka, Grzegorza Dułki i Kamila Peplińskiego).

Spotkanie z Orkanem rozpocznie się o godz. 13 na bocznym boisku SMS przy ul. Milionowej. Kibice na mecz mogą wejść za darmo.

Skra, Budowlani, ŁKS Siemens... Cały sport z Łodzi i okolic na Facebooku Łódź - Sport.pl »