Adam Kszczot czwarty w halowych mistrzostwach świata w Stambule! Do złota zabrakło niewiele...

Jeszcze 100 metrów przed metą Adam Kszczot był pierwszy. Łodzianin pod koniec opadł jednak z sił i ostatecznie w halowych mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce.
Adam Kszczot do finałowego biegu na 800 m przystąpił z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Marzenia o złocie były więc jak najbardziej uzasadnione. Niestety, zawodnik RKS Łódź zajął w finale najgorsze, czwarte miejsce. Po bardzo wolnych pierwszych 200 metrach Kszczot postanowił przyspieszyć i wyszedł na prowadzenie. Jeszcze na 100 metrów przed metą Polak był pierwszy. Jego wcześniejsza ucieczka kosztowała Kszczota jednak bardzo wiele sił i łodzianin zakończył bieg na czwartym miejscu. Przed nim linię mety przebiegli Mohammed Aman, Jakub Holusa i Andrew Osagie, którzy rozdzielili między sobą medale mistrzostw świata.

Priorytetem 23-letniego Kszczota w tym roku jest przede wszystkim występ na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Początkowo Kszczot nie planował startu w halowych mistrzostwach świata w Turcji. Wysoka forma i świetne wyniki na ostatnich mityngach sprawiły jednak, że ostatecznie zdecydował się na występ w Stambule.

Wyniki finału biegu na 800 m:
1. Mohammed Aman (Etiopia) 1:48.36
2. Jakub Holusa (Czechy) 1:48.62
3. Andrew Osagie (W. Brytania) 1:48.92
4. Adam Kszczot (Polska) 1:49.16