Trener Budowlanych przed hitowym meczem z Arką Gdynia: "Jednego jestem pewien: jesteśmy gotowi!"

W najbliższą sobotę o godz. 15 rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych zainaugurują rundę wiosenną ekstraligi. Łodzianie walkę o odzyskania złota zaczną od hitowego meczu z Arką Gdynia.
Po ośmiu kolejkach ekstraligi Budowlani z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli, wyprzedzając drugą Arkę o pięć punktów i trzecią Lechię Gdańsk o osiem. W sobotę, w pierwszym ligowym meczu w 2012 r., rugbiści z ul. Górniczej zagrają z gdynianami o umocnienie się na pozycji lidera. - W Arce doszło ostatnio do wielu zmian, dlatego nie wiemy, w jakim składzie zagrają rywale. Jednego jestem jednak pewien: my na ten mecz jesteśmy gotowi - zapowiedział na środowej prezentacji drużyny w Aquaparku Fala Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

Szkoleniowiec łodzian przekonuje, że drużyna bardzo dobrze przepracowała okres przygotowawczy. - Dobrze przemieszczamy się na boisku, jesteśmy szybcy, mamy siłę... O naszą postawę nie muszę się martwić - zapewnia Żórawski, który nie ukrywa, że on i zawodnicy myślami sa już przy sobotnim meczu. - Od dwóch tygodni, od tygodnia myślimy przede wszystkim o sobotnim spotkaniu. Myślimy o nim i czekamy na niego z niecierpliwością.

W meczu z Arką Żórawski nie będzie mógł skorzystać m.in. Sebastiana Łuczaka i Piotra Gomulaka, którzy nie doszli jeszcze do formy po przebytych kontuzjach. Po wyleczeniu urazu do zespołu wrócił za toMarek Mirosz, ubyli natomiast Łukasz Sachrajda, Dominik Fortuna i Krzysztof Kotasa, a do Skry Warszawa wypożyczony został Sebastian Stolarz.