Gala KSW19 w Łodzi! Pudzian wraca do Atlas Areny! Znów będzie skandal? [WIDEO]

19 gala KSW odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Walki w formule MMA z udziałem Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova odbędą się 12 maja.
W dwóch walkach wieczoru kibice zobaczą najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli MMA w Polsce. Po raz 12 dla federacji KSW pojedynek stoczy Mamed Khalidov, najlepszy zawodnik wagi średniej w Europie. Po nim na ring wyjdzie Mariusz Pudzianowski, pięciokrotny mistrz świata w zawodach stron man. Dla 35-letniego zawodnika będzie to teoretycznie szósta walka w formule MMA, choć tak naprawdę stoczył siedem pojedynków. Ostatnia walka z Anglikiem Jamesem Thompsonem w łódzkiej Atlas Arenie zakończyła się jednak wielkim skandalem. Przypomnijmy, że w pojedynku powinno dojść do dogrywki, a niespodziewanie ogłoszono zwycięstwo Polaka.

Podczas specjalnej konferencji prasowej sędzia Tomasz Bronder odczytał oświadczenie organizatorów 17 KSW "Zemsta", w którym ogłosili, że popełniono błąd przy liczeniu punktów. Walka została anulowana i zdecydowano, że nie będzie wliczana w rekordy obu zawodników.Organizatorzy gali KSW19 w Łodzi informują, że już wkrótce będą znani rywale Khalidova i Pudzianowskiego.

Z kolei w walce o pas międzynarodowego mistrza federacji KSW w wadze średniej wystąpi Michał Materla. Zawodnik ze Szczecina przebywa obecnie w USA, gdzie ostro trenuje w American Kickboxing Academy m.in. z byłym mistrzem UFC, Cainem Velasquezem.Kolejnym uczestnikiem majowej gali będzie Antoni Chmielewski. Jego rywal również wkrótce ma zostać ogłoszony. Na gali zobaczymy również najlepszego zawodnika wagi półśredniej w Polsce Aslambeka Saidova.

Po raz pierwszy w ośmioletniej historii federacji KSW dojdzie do pojedynku kobiet. Zmierzą się w niej debiutująca w MMA Marta Chojnoska, mistrzyni świata K-1 Rules i mająca na swoim koncie pięć zawodowych walk w tej formule Paulina Suska.

Transmisję z gali KSW będzie można oglądać na żywo na dwóch kanałach: na Polsacie i Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:00.