Obcokrajowcy i kobiety - Euro w wersji łódzkiej dla wszystkich kibiców

Specjalna strona internetowa ma zachęcić do przyjazdu fanów z zagranicy, cykl urozmaiconych imprez kobiety, a dwie strefy kibica - do wspólnego dopingu. Wszystko po to, by mimo braku mistrzostw w trakcie piłkarskiego święta Łódź tętniła życiem
Do najważniejszej sportowej imprezy w historii naszego kraju pozostało już tylko 55 dni. W czterech polskich miastach, które będą gospodarzami Euro 2012, wszystko dopinane jest już na ostatni guzik. Wkrótce we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu rozpoczną bój, do którego poprowadzą je dziesiątki tysięcy wymalowanych w barwy narodowe fanów.

Choć w czerwcu Łodzi zabraknie w centrum piłkarskich wydarzeń, nie oznacza to, że w trakcie Euro z naszego miasta będzie wiało nudą. Otóż będzie wręcz przeciwnie. Przedsmak kibicowskiej gorączki będzie można poczuć już 7 maja. Tego dnia w Manufakturze zostanie bowiem zaprezentowany Puchar Henriego Delaunay'a, który 1 lipca w Kijowie uniosą do góry nowi mistrzowie Europy. Łódź - nie licząc gospodarzy turnieju - będzie pierwszym miastem w Polsce, które przywita Puchar Europy. Później podobna impreza zostanie przeprowadzona również w Krakowie i Katowicach.

Na prawdziwe święto i piłkarskie emocje będzie trzeba jednak poczekać do czerwca. Jeśli ktoś będzie chciał przeżywać je w gronie innych fanów, najlepszymi do tego miejscami będą wspomniana Manufaktura oraz Port Łódź. W dwóch największych centrach handlowych w naszym mieście zostaną bowiem zorganizowane specjalne Strefy Kibica, w których łącznie mecze będzie mogło oglądać kilkanaście tysięcy osób.

W trakcie Euro w obu miasteczkach kibica czy na ul. Piotrkowskiej będzie można zobaczyć fanów wymalowanych nie tylko w biało-czerwone barwy. Dzięki położeniu w centrum Polski z Łodzi i województwa łódzkiego będzie można dość łatwo i szybko przedostać się do innych miast-gospodarzy czerwcowych mistrzostw. A to sprawi, że do naszych hoteli i ośrodków przyjadą tysiące piłkarskich kibiców z całej Europy. Największą grupę stanowić będą Rosjanie, ale nie zabraknie również Czechów, Greków, Szwedów czy Chorwatów.

Port lotniczy w Łodzi chwali się, że w czerwcu będzie gotowy na przyjęcie 1300 pasażerów na godzinę. To właśnie z myślą o zagranicznych fanach miasto wraz z portem lotniczym otworzyło specjalną stronę internetową w czterech językach (poza polskim także w rosyjskim, angielskim i niemieckim). Można na niej znaleźć informacje o Łodzi, najlepszych miejscach na zakupy, pubach, a przede wszystkim o czerwcowych atrakcjach dla kibiców.

W trakcie Euro nasze miasto będzie tętniło również kobiecym życiem. W czerwcu w Łodzi zostanie bowiem przeprowadzonych mnóstwo imprez pod hasłem "Łódź miastem kobiet". W ramach akcji zostaną zorganizowane festiwale, koncerty, wernisaże, pokazy sukni ślubnych, rajd samochodowy kobiet, babskie warsztaty i wiele, wiele innych. Koncert zagra też Kayah, a do Łodzi na zlot przyjadą prezydentki z chyba wszystkich miast w Polsce, gdzie panie są u władzy. Nic nie zastąpi jednak atmosfery piłkarskiego święta, którą już wkrótce poczują w Łodzi wszyscy. Także kobiety.

Konkurs dla kibiców

W 2012 wszyscy jesteśmy kibicami piłki nożnej. Zjednoczeni przez sportowe emocje jak nigdy dotąd. Przez kilkanaście dni nie będzie podziału na warszawiaków, krakusów, łodzian czy poznaniaków. W trakcie Euro 2012 jedynymi barwami będą biało-czerwone barwy reprezentacji Polski. A jedynym celem - wspólne wspieranie reprezentacji Polski w najważniejszym turnieju w historii. Wspieranie w każdy możliwy sposób.

Z okazji piłkarskiego święta ogłaszamy dla wszystkich kibiców konkurs - pokażcie swój sposób na kibicowanie! Pokażcie jak będzie wspierać polskich piłkarzy w trakcie ich i naszej imprezy życia. By przystąpić do konkursu wystarczy opisać swój oryginalny sposób na kibicowanie podczas Euro 2012 i wysłać go na adres trybuna_kibica@agora.pl. Przesyłajcie wypracowania, opowiadania, zdjęcia, a nawet wiersze. Przesyłajcie wszystko, co pokaże, że to właśnie wy jesteście jedynymi w swoim rodzaju kibicami reprezentacji Polski.

Do wygrania czytniki Kindle Keyboard. Najlepsze prace zamieścimy również w "Gazecie Wyborczej" i na stronie lodz.sport.pl i lodz.gazeta.pl. Konkurs trwa do 11 kwietnia. Radość z kibicowania - oby do końca Euro!

Twój sposób na kibicowanie! Weź udział w naszym konkursie i wygraj cenne nagrody!