Trybuna Kibica. Będzie się działo na Euro. W całej Polsce

Miliony fanów pasjonujących się meczami Euro - tak w czerwcu będzie wyglądała większość Polski. Wszystkich kibiców połączy jedno: trzymanie kciuków za naszą reprezentację
Już niespełna dwa miesiące pozostały do największej w historii Polski imprezy sportowej. Nasza reprezentacja walkę w mistrzostwach Europy rozpocznie 8 czerwca, gdy w Warszawie zmierzy się z Grecją. Na Stadionie Narodowym będzie mogło zasiąść niespełna 60 tys. szczęśliwców. Ale w strefach kibica, pubach czy domach w całej Polsce naszych piłkarzy będą wspierać miliony.

Największa strefa kibica zostanie zorganizowana w Warszawie. Wokół Pałacu Kultury mecze będzie mogło oglądać aż 100 tys. ludzi, czyli mniej więcej tylu, ilu jest mieszkańców Legnicy czy Grudziądza. Łączna powierzchnia Fan Zone wyniesie 120 tys. m kw.

Na wrocławskim rynku meczami Euro będzie mogło pasjonować się 30 tys. osób, a w trakcie trwania imprezy koncerty dadzą m.in. Duran Duran, Maryla Rodowicz, Kombii, Ewa Farna czy Patrycja Markowska. Wiele będzie działo się także w Trójmieście. W tamtejszej strefie kibica zagrają wielkie gwiazdy muzyki klubowej, czyli Pitbull i ATB. Wejście do najbardziej ekskluzywnej części - ze specjalnymi pomieszczeniami w kształcie piłek i z najlepszym widokiem na główny plac i telebim - kosztować będzie aż 800 zł.

Strefy kibiców będą tętniły życiem nie tylko w miastach gospodarzach. Euro będzie można oglądać m.in. w amfiteatrze w Opolu. Mecze będą wyświetlane na ekranie o powierzchni 77 m kw. Z kolei Przemyśl postanowił przyciągnąć kibiców zagranicznych, których do odwiedzenia miasta w drodze na mecze Euro do Lwowa zachęca billboard, na którym przemyski Rynek przemienił się w boisko do piłki nożnej.

Oczywiście swoje strefy kibica będą mieli też łodzianie. W dwóch największych centrach handlowych w naszym mieście - Manufakturze i Porcie Łódź - zostaną zorganizowane strefy kibica, w których łącznie mecze będzie mogło oglądać kilkanaście tysięcy osób.