Miasto przedstawiło makietę stadionu przy al. Unii. Są chętni do budowy czwartej trybuny?

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska odsłoniła w urzędzie miasta makietę stadionu miejskiego. Zapewniła również, że są firmy zainteresowane wybudowaniem czwartej trybuny.
TYLKO W LODZ.SPORT.PL! Stadion miejski ma mieć trzy trybuny. Ale dlaczego?

Na początku lutego miasto podpisało z konsorcjum Budus Katowice/Mostostal Zabrze umowę na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego wraz z halą przy al. Unii. Za wykonane prace otrzyma 218 mln zł.

W poniedziałek w urzędzie miasta nastąpiło uroczyste odsłonięcie makiety przedstawiającej cały kompleks sportowy (nowy stadion i halę oraz Atlas Arenę) przy al. Unii. - Wracamy do pięknej tradycji Aleksego Rżewskiego, który kiedyś w tym miejscu usadowił cały kompleks dotyczący sportu miejskiego. Teraz my chcemy przedstawiać jak będzie wyglądać koncepcja zagospodarowania tego terenu już niedługo - obwieściła prezydent Hanna Zdanowska, po czym odsłoniła makietę i po chwili... dołożyła do niej czwartą trybunę. - Pokażemy państwu jak łatwo ten element wpasowuje się w przestrzeń, którą projektujemy - tłumaczyła prezydent.

I dodała: - To, co jest też istotne, to fakt, że są już firmy zainteresowane tym, żeby tę czwartą, wieńczącą cały obiekt trybunę, wybudować.

Zdanowska liczy, że wkrótce będziemy można rozpisać kolejny przetarg, który pozwoli wyłonić inwestora gotowego wybudować czwartą trybunę. Inwestora tego ma zachęcić możliwość wynajmowania powierzchni komercyjnej, która znalazłaby się pod czwartą trybuną. - Powierzchnię tę można zamienić na pokoje hotelowe czy małą galerię handlową - tłumaczy Zdanowska.

Przypomnijmy, że stadion na 16,5 tys. miejsc oraz trzytysięczna hala mają powstać przy al. Unii do 30 grudnia 2013 r.

Łódzcy pseudokibice: na murach poezja zamiast wulgaryzmów