FGE. Widzew znów zwycięski, ŁKS znów rozbity

W środowych meczach Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Widzewa pokonały na wyjeździe AZS Poznań, a koszykarki ŁKS Siemens przegrały we własnej hali z AZS Gorzów Wielkopolski.
Widzewianki pokonując w niedzielę Artego Bydgoszcz zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie i teraz walczą o jak najwyższe miejsce w tabeli. W środę podopieczne Elżbiety Trześniewskiej wykonały duży krok do dziewiątej pozycji. Koszykarki Widzewa pokonały bowiem na wyjeździe spadkowicza z Poznania, dzięki czemu do dziewiątego w tabeli Artego tracą już tylko punkt.

AZS Poznań - Widzew 78:83

Kwarty: 24:35, 21:14, 15:14, 18:20

Widzew: Pawlak 22, Tondel 17, Misiek 17, Kopczyk 12, Głocka 10, Kotonowicz 3, Dziwulska 2, Polit, Okulska.

Swój mecz przegrały za to walczące o siódme miejsce koszykarki ŁKS, które we własnej hali uległy AZS Gorzów Wielkopolski. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w drugiej kwarcie, którą przyjezdne wygrały aż 18 punktami. Dzięki temu gorzowianki schodziły na przerwę z 27 punktami przewagi. Porażka ełkaesianek nikogo dziwić jednak nie może, gdyż drużyna z al. Unii od dawna zmaga się z plagą kontuzji. Na domiar złego dzień przed meczem kontuzji nabawiła się Agnieszka Modelska, którą w wyjściowej piątce musiała zastąpić Angelika Kowalska. ŁKS Siemens - AZS Gorzów 54:97

Kwarty: 11:20, 7:25, 21:19, 15:33

ŁKS Siemens: Kowalska 13, Kenig 11, Zarańska 9, Urabanowicz 3, Morawiec 0 oraz: Gortat 8, Danych 5, Pisera 4, Kowalczyk 2.

Skra, Budowlani, ŁKS Siemens... Cały sport z Łodzi i okolic na Facebooku Łódź - Sport.pl »

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu