Sylwia Pycia, mistrzyni Europy nową siatkarką Budowlanych Łódź!

Sylwia Pycia, mistrzyni Europy z 2005 r. podpisała roczny kontrakt z Budowlanymi Łódź.
To pierwszy transfer Budowlanych po zakończeniu rozgrywek. Szefowie łódzkiego klubu od dawna poszukiwali zawodniczki występującej na środku. Po dwóch latach z zespołem rozstała się Brazylijka Luana De Paula oraz Katarzyna Mróz. W efekcie podpisano roczną umowę z Pycią.

31-letnia zawodniczka w poprzednim sezonie występowała w Stali Mielec Największe sukcesy osiągała jednak grając w Muszyniance, z którą zdobyła dwa mistrzostwa, wicemistrzostwo i superpuchar kraju. Z kolei w 2005 r. z reprezentacją Polski sięgnęła po mistrzostwo Europy. - Cieszymy się, że kolejne "Złotko" dołączyło do naszej drużyny. Liczymy, że Sylwia będzie naszym dużym wzmocnieniem - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Oprócz sprowadzenia środkowej, transferowym priorytetem klubu z Łodzi jest pozyskanie klasowej rozgrywającej. Maleją jednak szanse na przejście do Łodzi Izabeli Bełcik, która prawdopodobnie zostanie w Atomie Sopot. Coraz głośniej w łódzkim klubie mówi się o zagranicznej zawodniczce. Spekuluje się, że chodzi o Kathleen Weiss, reprezentantki Niemiec. Wiadomo, że w przyszłym sezonie w Budowlanych będą występować: Dominika Mikołajewska, Katarzyna Bryda, Marta Wójcik oraz Dominika Golec. Wciąż ważą się losy pozostania w drużynie Joanny Mirek.