Superliga piłkarzy ręcznych znów w Piotrkowie. Piotrkowianin rozbił Zepter AWF Warszawa

Niespodzianki nie było! Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali Zeptera AZS Warszawa aż dziesięcioma bramkami i w przyszłym sezonie zagrają w ekstraklasie.
Po rocznej przerwie szczypiorniści z Piotrkowa wracają do SuperLigi. W rewanżowym meczu barażowym ponownie wygrali z drugim zespołem grupy A I ligi. W sobotę Piotrkowianin triumfował w stolicy 31:27. W rewanżu był więc zdecydowanym faworytem, bo w tym sezonie jeszcze u siebie nie przegrał.

Liczymy na pomoc naszych kibiców - zapowiadał trener Krzysztof Przybylski. W wypełnionej hali Relax jego podopieczni nie dali szans akademikom, zwyciężając 33:23 (16:9). Piotrkowianie zaczęli mecz bardzo skoncentrowani i przez ponad pięć minut nie pozwolili rywalom zdobyć bramki. Sami zaś trafili pięciokrotnie. Później nerwowo zrobiło się tylko w 19 min, kiedy goście zmniejszyli straty do dwóch trafień.

To jeszcze nie koniec sezonu dla Piotrkowianina, który zagra jeszcze z Pogonią Szczecin o miano najlepszego zespołu w I lidze. Oba kluby już jednak zapewniły sobie awans.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu