Sport.pl

Budowlani Łódź tracą atakującą. Anita Kwiatkowska odchodzi do Atomu Trefla Sopot

Anita Kwiatkowska, była reprezentantka Polski po roku gry odchodzi z Budowlanych Łódź.
Od nowych rozgrywek 27-letnia zawodniczka będzie występowała w drużynie mistrzyń Polski Atomie Treflu Sopot. Według naszych informacji szefowie klubu jeszcze prowadzi rozmowy z byłą reprezentantką Polski, która w ubiegłym roku wystąpiła na mistrzostwach świata. Szanse jednak na jej pozostanie w Łodzi są niemal zerowe.

Kwiatkowska jest czwartą zawodniczką, która po zakończeniu opuszcza Budowlanych. Wcześniej z klubem rozstały się: Katarzyna Mróz, Brazylijka Luana De Paula oraz Chorwatka Ana Grbac. Wciąż nie jest jasna przyszłość Joanny Mirek i Chorwatki Matei Ikić. Większe szanse na przedłużenie umowy daje się jednak tej drugiej, która jest ponoć już bardzo blisko porozumienia z szefami Budowlanych.

W środę łódzki klub poinformował, że podpisał umowę z pierwszą nową zawodniczką. Jest nią środkowa Sylwia Pycia, mistrzyni Europy z 2005 r, oraz dwukrotna złota i srebrna medalistka oraz zdobywczyni superpucharu PlusLigi Kobiet.

Trwają jeszcze poszukiwania: rozgrywającej (mówi się o Kathleen Weiss, reprezentantce Niemiec, atakującej i libero (w grę wchodzi m.in. Magdalena Saad, łodzianka, która ostatnio grała w Atomie Sopot). Dotychczasowa zawodnika, która występowała na tej pozycji - Katarzyna Ciesielska - z powodów osobistych nie będzie występowała w następnym sezonie.

Więcej o: